ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Афганістан: таліби дозволили жіночий протест у Кабулі

Велика Епоха
Жінки скандують гасла та тримають плакати під час демонстрації з вимогою рівних прав на дорозі у Кабулі 16 грудня 2021 року. (WAKIL KOHSAR/AFP via Getty Images)

Десятки афганських жінок пройшли в четвер Кабулом, вимагаючи дотримання їх права на освіту, роботу і політичне представництво, під час демонстрації, дозволеної Талібаном.

«Їжа, кар'єра, свобода!» Одні учасники маршу скандували, інші несли плакати, які закликають жінок обійняти політичні посади.

Хоча демонстрації заборонені новими господарями Афганістану, влада дала дозвіл на проведення маршу, який відбувся у люту холодну погоду після першого снігопаду.

Жінки скандують гасла та тримають плакати під час демонстрації з вимогою рівних прав у Кабулі 16 грудня 2021 р. (WAKIL KOHSAR/AFP via Getty Images)

Деякі жінки несли транспаранти, повторюючи скарги талібів, які нарікають на те, що міжнародне співтовариство заморозило мільярди доларів допомоги та коштів.

Страх перед новим керівництвом

Талібан, який повернувся до влади в середині серпня, пообіцяв управляти менш жорстоко, ніж коли вони вперше прийшли до влади в 1990-х роках, але жінки, як і раніше, значною мірою виключені з державної служби та доступу до державної середньої освіти.

Навіть якщо вони отримали право протестувати у четвер, деякі учасники заявили, що ще побоюються нових лідерів.

На одному з перехресть бойовики Талібану підняли зброю та виставили її, але маршу дозволили продовжити рух.

«Страх все ще існує, але ми не можемо жити у страху. Ми маємо боротися зі своїм страхом», — сказала одна з учасниць акції, Шахра Кохістан, 28 років.

За матеріалами Epoch Times Europe Fr