ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Соціалістичний уряд Перу скасував різдвяні свята

Велика Епоха
Педро Кастільйо святкує перемогу на президентських виборах у Лімі 19 липня 2021 року. (Sebastian Castaneda/Reuters)

Адміністрація президента-соціаліста Перу Педро Кастільйо скасувала цього року всі громадські заходи, включаючи сімейні зустрічі, на Різдво та Новий рік.

Згідно з вищим указом № 179-2021-PCM, прийнятим 9 грудня і який набув чинності наступного дня, перуанці зобов'язані залишатися вдома без винятку.

У тому ж порядку особи старше 18 років повинні пред'явити доказ вакцинації проти коронавірусу, щоб увійти в будь-які «закриті простори», такі як магазини, ринки, банки чи церкви.

Крім того, ті, хто працює віч-на-віч з більш ніж 10 людьми, також повинні пред'явити докази вакцинації, щоб залишатися на роботі на невіддалених посадах.

Побоювання з приводу третьої хвилі коронавірусу, особливо штаму Omicron, стали стимулом для прийняття рішення.

Указ назвав поєднання святкових заходів та пандемії «серйозними обставинами, що впливають на життя людей» і проголосив, що громадяни повинні наслідувати те, що уряд назвав «новим соціальним співіснуванням».

Наказ набув чинності через три дні після того, як Конгрес проголосував за імпічмент Кастільйо за «постійну моральну недієздатність».

Пропозиція не пройшла, набравши всього 46 голосів із 52 необхідних.

Президент Кастільйо обійняв посаду 28 липня 2021 року.

«Нам не дозволяють відвідати сім'ю чи поїсти разом. А як свята?». Про це The Epoch Times повідомила мешканка Ліми Вікторія Кальдерон.

Що стосується ухвали, Кальдерон вважає, що це занадто багато, щоб просити: «Вам не дозволяється виходити за межі вашого будинку [25 грудня або 1 січня], навіть якщо ви повністю вакциновані».

Шістдесят відсотків країни вже повністю вакциновано, а 71,2 відсотка отримали хоча б одну дозу вакцини.

«Ось уже два роки, як ми не можемо святкувати [у групах] або бути разом із нашими сім'ями на Різдво», — сказала Кальдерон.

У листопаді Перу вразило світ, показавши себе країною з найвищим у світі числом смертей від коронавірусу — по щільності населення.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, станом на 10 грудня вірус убив 201 733 осіб.

В цей час у Перу не зареєстровано жодного випадку штаму Omicron, який є найновішим штамом.

Хоча в указі не зазначено заходів покарання за порушення порядку, штрафи за недотримання санкціонованих державою обмежень на пандемію застосовуються з лютого 2021 року.

Вони еквівалентні 108 доларам і застосовуються, якщо поліція зловить вас поза домом під час обов'язкового карантину.

Водіння автомобіля під час комендантської години означає, що поліція може забрати ваш автомобіль та права водія. Ви також повинні сплатити штраф у розмірі 1590 доларів.

Так само соціальні, розважальні, культурні чи релігійні заходи, які залучають «натовп», принесуть учасникам штраф у розмірі 100 доларів.

За матеріалами The Epoch Times USA