ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ВМС США випробували протичовнову лазерну зброю в Аденській затоці

Велика Епоха
На цій роздавальній інфрачервоній фотографії Корпусу морської піхоти США корабель ВМС США "Портленд" стріляє з лазерної зброї за метою, що плаває в Аденській затоці, у вівторок, 14 грудня 2021 року. (Staff Sgt. Donald Holbert/US Marine Corps via AP)

ВМС США оголосили в середу про випробування лазерної зброї та знищенні плавучої цілі на Близькому Сході, система, яка може бути використана для боротьби з начиненими бомбами безпілотними катерами, розгорнутими єменськими повстанцями-хуситами в Червоному морі.

У ході випробувань у вівторок корабель ВМС США "Портленд" провів демонстраційний пуск системи лазерної зброї по цілі в Аденській затоці — водоймі, що відокремлює Східну Африку від Аравійського півострова.

У заяві 5-го флоту ВМС, що базується на Близькому Сході, йдеться, що лазер "успішно вразив" ціль. Раніше Портленд використав лазер, щоб збити летючий безпілотник у травні 2020 року.

Аденська затока розташована вздовж південного узбережжя Ємену, що роздирається війною, яка знаходиться в стані війни з того часу, як підтримувані Іраном повстанці-хусіти захопили його столицю Сану у 2014 році. Коаліція під керівництвом Саудівської Аравії вступила в конфлікт у березні 2015 року, але конфлікт зайшов у глухий кут і триває роками, ставши найсерйознішою гуманітарною катастрофою у світі та забрало життя близько 110 000 людей.

Війна також поширилася на навколишні водні шляхи, такі як Червоне море та Баб-ель-Мандеб, що з'єднує море з Аденською затокою. Ці водні шляхи ведуть до Суецького каналу та Середземного моря, що робить їх критично важливими для міжнародного судноплавства та глобального постачання енергоносіїв.

Хусіти розмістили у цих водах безпілотні катери, якими можна керувати дистанційно та спрямовувати їх на ціль перед вибухом. Є підозри, що ці човни були збудовані за допомогою Ірану.

У 2018 році офіційні особи Еміратів продемонстрували кадри, які, за їхніми словами, були зняті з бортового комп'ютера безпілотного літального апарату, на якому іранці будували компоненти для системи наведення човна, а на тлі одного знімка було видно капелюх із символом іранської воєнізованої революційної гвардії. Іран заперечує озброєння хуситів, хоча експерти ООН, незалежні аналітики та західні країни вказують на докази, що свідчать про причетність Тегерана до цієї зброї.

Портленд, транспортний док-амфібія класу Сан-Антоніо, має порт базування у Сан-Дієго. Корабель розгорнуто як частину групи Essex Amphibious Ready Group, яка зараз знаходиться на Близькому Сході.

За матеріалами The Epoch Times USA