Вівторок, Січ 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Рейтинги Байдена падають на тлі високої інфляції, показують опитування

Вівторок, 21 грудня 2021 року

Відділ у магазині Safeway у Сан-Франциско, Каліфорнія, 4 жовтня 2021 року. (Justin Sullivan/Getty Images)

Нове опитування, проведене некомерційною політичною організацією з Північної Кароліни, спрямоване на вивчення громадської думки про причини інфляції, показало, що найпопулярнішою відповіддю з великим відривом є політика президента Джо Байдена.

Опитування, проведене прогресивною групою Carolina Forward на вибірці з 835 зареєстрованих виборців, показало, що 45% респондентів назвали політику адміністрації Байдена головною причиною інфляції, яка за рік до листопада досягла 31-літнього максимуму 6,8%.

Вплив COVID-19, який, за численними повідомленнями, є ключовим фактором вузьких місць у сфері пропозиції, зайняв друге місце — 30%. Корпоративна жадібність була названа головною причиною інфляції 18% респондентів, тоді як 7% відповіли, що це щось інше або не впевнені.

У відповідях був сильний партійний підтекст: 87% республіканців звинуватили в інфляції політику адміністрації Байдена, тоді як серед демократів таких виявилося лише 14 відсотків.

Білий дім не одразу відповів на прохання The Epoch Times прокоментувати результати опитування.

Carolina Forward опублікувала результати опитування у Твіттері, об'єднавши дві менш популярні відповіді та зробивши висновок, що "більшість виборців вважають, що у зростанні цін винні вплив COVID-19 і корпоративна жадібність", що викликало критику з боку деяких користувачів мережі та республіканців Північної Кароліни.

Опитування відбулося за попереднім опитуванням ABC/Ipsos, згідно з яким 69 відсотків американців не схвалюють те, як Байден справляється з інфляцією.

Зростання цін стало однією з основних проблем американців, чиї зарплати зростають повільніше за інфляцію, що знижує їхню купівельну спроможність.

Дві третини американських споживачів не очікують покращення стану своїх особистих фінансів у 2022 році, згідно з грудневим індексом фінансової безпеки Bankrate, який також показав, що більш ніж половина цієї групи звинувачують інфляцію в песимістичному погляді на своє майбутнє грошове становище.

"Занепокоєння інфляцією призвело до зниження споживчої довіри до десятирічного мінімуму і є головною причиною, через яку американці не очікують поліпшення свого фінансового становища, а особливо погіршення", — сказав у своїй заяві головний фінансовий аналітик Bankrate Грег Макбрайд. "Це почуття виходить далеко за межі цін на бензин, оскільки інфляція поширилася на всю країну, і споживачі бачать зростання цін на кожному кроці".

За словами Річарда Куртіна, директора Індексу споживчих настроїв університету Мічігану, інфляція стала основним фактором занепокоєння серед американських споживачів, більше, ніж безробіття.

"На пряме питання про те, чи інфляція чи безробіття є більш серйозною проблемою, що стоїть перед країною, 76 відсотків відповіли, що інфляція, і лише 21 відсоток відповіли, що безробіття", — сказав Куртін у заяві, що супроводжує останні дані опитування університету Мічигану за початок грудня, які показали невелике зростання споживчої довіри у порівнянні з листопадовим десятирічним мінімумом.

За словами Куртіна, скромне зростання загальної споживчої довіри в грудні було зумовлене різким зростанням настроїв серед нижньої третини заробітчан, що було спричинене їхніми очікуваннями щодо майбутнього зростання заробітної плати.

Це говорить про спіраль, що зароджується, "заробітна плата-ціни", яка може сприяти зростанню інфляції в найближчі роки", — сказав Куртін, нагадавши про період 1970-х років, коли майбутні інфляційні очікування стали дезавуйованими, що призвело до зростання заробітної плати і розпалювання висхідної інфляційної спіралі.

За матеріалами The Epoch Times USA

Comments   

загрузка...