Субота, Січ 22, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Схожий на дерево матеріал з відходів чайного гриба отримав нагороду Джеймса Дайсона (ВІДЕО)

Вівторок, 30 листопада 2021 року

Фото: Pyrus/symmetrywood.com

Новий матеріал, для виробництва якого використовується бактеріальна целюлоза, імітує натуральну деревину цінних видів дерев, які ростуть у тропічних лісах біля Амазонки. Винахід американця не залишили без уваги — цього року за свою працю він був удостоєний премії James Dyson Award.

Фото: Pyrus/symmetrywood.com

Як говорить сам Гейб, ідея стати підприємцем прийшла до нього ще в підлітковому віці. Від самого дитинства він дуже любив природу. Винахідник зізнається, що обожнює прогулянки в лісі і медитацію в оточенні природи. Йому не дає спокою думка про те, що ліси на планеті постійно вирубуються заради отримання деревини. Саме любов до живої природи наштовхнула Гейба на створення інноваційного матеріалу, який міг би замінити натуральну деревину.

Фото: Pyrus/symmetrywood.com

Щоб зрозуміти суть винаходу, потрібно спочатку розібратися у структурі деревини. Однією з основних її складових є целюлоза, яка надає деревині форму і формує її каркас. А лігнін є сполучною для всіх елементів. Гейб з'ясував, що компанії, які займаються вирощуванням чайного гриба, використовують у своїй роботі особливі мікроорганізми. Останні, перебуваючи в рідині, здатні створювати цілі листи целюлози на її поверхні.

Фото: Pyrus/symmetrywood.com

Для створення альтернативної деревини ці листи потрібно подрібнити, а потім залити в гель. Він починає поступово тверднути, після чого його поміщають під прес. У результаті з такого гелю виходять листи матеріалу, який за своїми характеристиками нагадує натуральну деревину. Як і дерево, цей матеріал можна шліфувати і обробляти різними способами.

Фото: Pyrus/symmetrywood.com

Є й інші компанії, що виробляють подібні матеріали, але в якості основи для них зазвичай беруть тирсу. Зрозуміло, що для отримання останньої все одно потрібно використовувати дерево. Підхід Гейба Таваса принципово інший, адже для виробництва своєї альтернативної деревини він застосовує відходи чайного гриба. Тому для того, щоб зробити лист цього матеріалу, не потрібно вирубувати дерева, руйнуючи «зелені легені» планети.

Читайте далі:

Як визначити дерево за корою

Comments   

загрузка...