П'ятниця, Гру 3, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

В Іспанії створили 3D-принтер, який друкує страви зі свіжих продуктів (ВІДЕО)

Четвер, 25 листопада 2021 року

Фото: Natural Machines/facebook.com

Компанія з Барселони розробила 3D-принтер, який дозволяє створювати з їжі фігурки практично будь-якої форми. Такий винахід може бути корисним для людей з дисфагією (ускладненням ковтання), бо дає змогу готувати невеликі порції м'якої їжі зі свіжих продуктів.

Засновники фірми Natural Machines Еміліо Сепулведа і Лінетт Кучма захоплюються новими технологіями, які можуть допомогти людям дотримуватися здорове харчування.

Разом із командою фахівців вони створили харчовий 3D-принтер Foodini, який друкує фігурки й орнаменти з шоколаду, картопляного або рибного пюре тощо. Це можуть бути закуски, цільні страви або ж прикраси до них. Можна також надрукувати їстівні тарілки і ємності незвичної форми з відсіками для різних делікатесів.

Для людей з розладом ковтання 3D-принтер корисний тим, що може створювати маленькі порції з рибного пюре або інших продуктів.

Головна відмінність винаходу від інших подібних харчових принтерів полягає в тому, що для друку не використовуються заздалегідь заповнені чорнилом капсули. У якості чорнила застосовується суміш з подрібнених продуктів відповідної консистенції, яку можна приготувати самому зі свіжої їжі на свій вибір.

Принтер поставляється з додатком, у якому вже встановлено низку готових дизайнів. Окрім того, користувачі можуть створювати свої власні дизайни, а потім завантажувати їх у додаток.

Час друку залежить від складності фігури: для друку більш плоских страв потрібно декілька хвилин, а для складних шоколадних скульптур — близько 20 хвилин.

Фото: Natural Machines/facebook.com

Розробники говорять, що пристрій дозволяє застосовувати на кухні фантазію і виводить приготування їжі на новий рівень. Foodini простий у використанні і підійде як професійним кулінарам, так і кухарям-любителям.

«Ми вважаємо, що через 10–15 років харчові 3D-принтери стануть звичайним кухонним обладнанням як на домашніх, так і на професійних кухнях, подібно до того, як духовка або мікрохвильова піч є звичайними приладами на кухнях сьогодні. Принтер дозволить людям самим стати виробниками продуктів харчування», — говорить Лінетт Кучма.

Natural Machines були удостоєні за свій винахід низки нагород, зокрема Best Pitch Jury Award у 2019 році.

Читайте далі:

Штучне м'ясо з рослинних білків буде друкувати 3D-принтер

Загляньте за лаштунки високої моди світу шоколаду

Фінський ресторан перетворює відходи на делікатеси для гурманів

Comments   

загрузка...