Понеділок, Жов 18, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Дитячий майданчик із водоростями очищатиме повітря, працюючи від енергії сонця і руху дітей (ФОТО)

Субота, 2 жовтня 2021 року

Фото: Maja Wirkus/ecologicstudio.com

Варшава є одним із найбільш забруднених європейських міст, якість повітря в польській столиці залишає бажати кращого. При цьому страждають діти, оскільки близько третини варшавських дитсадків знаходяться в сильно забруднених районах.

Для того, щоб хоч частково вирішити цю проблему, і було створено унікальний дитячий ігровий майданчик з біореакторами для очищення повітря. Спроєктували його в EcoLogicStudio.

Фото: Maja Wirkus/ecologicstudio.com

На майданчику встановлено дерев'яні опори, конструкція покрита ізоляційною мембраною. Між стовпами знаходяться біореактори, зроблені зі скла і заповнені живими культурами зелених водоростей. Ці водорості здатні очищати до 200 літрів забрудненого повітря кожної хвилини. А покрівельна мембрана конічної форми сприяє рециркуляції повітря і забезпечує природну вентиляцію дитячого майданчика.

Фото: Maja Wirkus/ecologicstudio.com

Для підтримки роботи системи потрібна електроенергія. Її отримують від сонця, також для цього використовується кінетична енергія, яка виникає під час ігор на майданчику, бігу та стрибків дітей.

Фото: Maja Wirkus/ecologicstudio.com

Водорості для використання в біореакторах вибрали не випадково. Молекули забруднюючих речовин і вуглекислий газ, які містяться в міському повітрі, є для таких водоростей їжею. Поглинаючи її, вони в результаті своєї життєдіяльності виділяють кисень, який відразу ж потрапляє в повітря на майданчику, покращуючи його якість. Інноваційний дитячий майданчик також оснащується системою моніторингу. Вона вимірює рівень забруднення повітря.

Фото: Maja Wirkus/ecologicstudio.com

Цей дитячий майданчик протягом наступних місяців буде відігравати роль «лабораторії» для вивчення можливостей біотехнологій в очищенні міського повітря.

Проблема брудного повітря і його негативного впливу на здоров'я дітей сьогодні актуальна, як ніколи. Згідно зі статистикою, 93% всіх дітей у світі живуть в районах, у яких спостерігається небезпечний рівень забруднення повітря. Тому такі проєкти, як варшавський майданчик з біореакторами, є дуже важливими, а використання біотехнологій для очищення повітря вимагає подальшого розвитку.

Читайте далі:

Індійка створює унікальні дитячі майданчики зі старих шин

Житель Карибських островів робить із небезпечних водоростей папір

Comments   

загрузка...