Понеділок, Жов 18, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

У Голландії фрукти почали перетворювати на шкіру (ФОТО)

Понеділок, 20 вересня 2021 року

Фото: FruitleatherRotterdam

Незвичайну технологію розробляють у компанії Fruitleather Rotterdam. Її засновники вирішили використовувати фрукти, які не вдалося продати, для виробництва матеріалу, що за своїми властивостями нагадує шкіру. Завдяки цьому можна зменшити кількість відходів, адже якщо не продані фрукти не переробляти, то їх будуть просто викидати.

Проблема переробки продуктів харчування, які неможливо продати, сьогодні дуже актуальна. Статистика говорить, що щорічно в усьому світі викидається близько 1,3 млрд тонн продуктів. Що стосується вироблених у світі фруктів, люди викидають 45% від усього їхнього обсягу. Такі дані неприємно вражають, і стає цілком зрозуміло, чому деякі люди шукають шляхи для ефективного використання цих відходів, які в іншому випадку даремно пропадають.

Фото: FruitleatherRotterdam

Заповзятливі голландці з компанії Fruitleather Rotterdam довгий час працювали над тим, щоб перетворювати фрукти на матеріал, схожий на шкіру. Із нього можна робити взуття, сумки та інші речі, для виробництва яких сьогодні використовується натуральна або штучна шкіра. Новий матеріал може стати безпечною і екологічно чистою альтернативою традиційним матеріалам, виробництво яких негативно впливає на навколишнє середовище.

Фото: FruitleatherRotterdam

Сьогодні команда займається розробкою технології перетворення фруктових відходів на штучну шкіру. Для цього винахідники використовують фрукти, які не вдалося продати голландським дистриб'юторам. Спочатку із фруктів видаляють насіння, потім м'якоть протирають і варять, таким чином позбуваючись бактерій, які викликають гниття. Далі продукт викладають на поверхню і просушують. У результаті виходять листи, які можна різати, зшивати і виконувати з ними інші маніпуляції, у тому числі і наносити на них покриття.

Своєю роботою творці компанії демонструють, що харчові відходи не обов'язково викидати, адже вони можуть служити сировиною для виробництва корисних матеріалів для промисловості.

Читайте далі:

Розроблено екологічний замінник шкіри із кактуса опунція

Comments   

загрузка...