Понеділок, Жов 18, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

За допомогою конопель в Англії побудували Zero-Carbon Flat House (ВІДЕО)

Субота, 18 вересня 2021 року

Конопля — цінна рослина, яку люди вирощують уже багато століть. З неї отримують олію, її насіння використовуються як корм для птахів, а зі стебел виготовляють міцні волокна. Але сучасні фахівці, які займаються будівництвом Flat House в Англії, пішли ще далі. Вони примудрилися створити конопляний бетон.

Для цього використали подрібнені внутрішні частини стебел рослин і змішали їх із вапном. У результаті вийшов будівельний матеріал з природної сировини. При будівництві він використовувався як заповнювач для стін та як ізоляційний матеріал.

Фото: Oskar Proctor

А для зовнішнього облицювання будинку було вирішено використовувати біопластик, теж зроблений на основі конопель. Для цього знадобилися міцні волокна, які є в стеблах. Їх змішали з біосмолою, після чого спресували. Вийшли гофровані листи, які добре підходять для зовнішнього облицювання будівлі.

Фото: Oskar Proctor

Дослідник Д. Шах із Кембриджського університету в інтерв’ю Dezeen говорить про те, що конопля є універсальною сировиною для виробництва цілої низки будівельних матеріалів. Вона швидко росте, отже довго чекати утворення сировини після посіву насіння не потрібно. Крім того, конопля відома своєю здатністю ефективно зв'язувати вуглець, який знаходиться в атмосфері, і перетворювати його на біомасу. Цю здатність конопель підтверджують численні дослідження. За словами Шаха, ці рослини справляється із завданням зв'язування вуглецю навіть краще, ніж дерева.

За оцінками, у будинку міститься приблизно 24 тонни вуглецю, який коноплі поглинули з повітря у процесі свого росту і розвитку. Для того щоб виростити коноплі у кількості, достатній для будівництва будинку, знадобилося всього 100 днів, а площа плантації склала 8 акрів (трохи більше трьох гектарів).

Будівництво Flat House з використанням промислових конопель показало, наскільки перспективним може бути використання подібної сировини. Уже сьогодні нею цікавляться численні архітектори, які шукають якісний натуральний будматеріал.

Фото: Oskar Proctor

Читайте далі:

Кенійка придумала, як із пластику робити міцну бруківку

Comments   

загрузка...