Вівторок, Жов 19, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

CDC змінює визначення «вакцини», щоб відповідати обмеженням вакцини проти Covid-19

Субота, 18 вересня 2021 року

Картинка-ілюстрація флаконів вакцини COVID-19 з прапором США. (Justin Tallis/AFP via Getty Images)

Центр по контролю і профілактики захворювань в США (англ. Centers for Disease Control and Prevention, CDC, ЦКЗ) недавно переглянув своє визначення вакцини і вакцинації на одній зі своїх вебсторінок, заявивши, що нове визначення є "більш прозорим" і не може бути неправильно витлумачено.

"Попри те, що на сайті ЦКЗ з плином часу були внесені невеликі зміни в формулюванні тлумачення "вакцини", вони не вплинули на загальне визначення", — повідомив представник ЦКЗ виданню The Epoch Times електронною поштою.

"Попередню інтерпретацію в "основах імунізації" ЦКЗ можна було витлумачити як таке, що вакцини ефективні на 100%, чого ніколи не було для жодної вакцини, тому нинішнє визначення більш прозоро, а також описує способи введення вакцин".

З 2015 року по 31 серпня 2021 року вакцина визначалась як "продукт, який стимулює імунну систему людини для вироблення імунітету до конкретної хвороби, захищаючи людину від цього захворювання", а вакцинація — як "акт введення вакцини в організм для вироблення імунітету до певного захворювання".

Більш ранні версії тлумачення вакцини також включали у своє визначення "імунітет".

Нове визначення вакцини тепер говорить: "Препарат, який використовується для стимулювання імунної відповіді організму проти хвороб", а вакцинація — це "акт введення вакцини в організм для виробництва захисту від конкретної хвороби".

У той час, як прихильники перегляду ЦКЗ кажуть, що це природно переглядати тлумачення цієї термінології в міру розвитку науки, противники стверджують, що зміни не мають нічого спільного з еволюцією науки. Швидше, ЦКЗ вносить зміни у відповідь на те, що нинішні вакцини Covid-19 менш ефективні проти штаму Дельта.

Лауреат премії "Еммі", журналіст-розслідувач і співробітник Epoch Times Шеріл Еткіссон сказала, що нове визначення було зроблено, щоб "відповідати зниженню здатності деяких сучасних "вакцин", включаючи вакцину Covid-19", додавши, що "після того, як вакцини Covid-19 були представлені, і було виявлено, що вони не обов'язково "запобігають хворобі" або "забезпечують імунітет", ЦКЗ знову змінив визначення вакцин, сказавши, що вони просто "виробляють захист".

Конгресмен Томас Мессі (республіканець від штату Кентуккі) написав у Твіттері про зміну визначення ЦКЗ і порівняв його з романом Джорджа Оруелла «1984», написавши: "Вони були зайняті в Міністерстві правди".

Визначення колективного імунітету також було змінено ВООЗ в січні, щоб виключити природну інфекцію як джерело.

За даними ЦКЗ від 30 серпня, ефективність вакцин, що запобігають потраплянню людей в лікарню, знизилася до 75-95%. Агентство охорони здоров'я заявило, що найбільше зниження відбулося в найбільш вразливій групі — серед людей старше 75 років. Однак вакцини як і раніше ефективні проти важких захворювань.

Кілька досліджень показали, що ефективність вакцин Covid-19 знижується. Проведене в США дослідження показало, що ефективність вакцин Covid-19 знизилася до 66 відсотка з 91 відсотка після того, як в країні став переважати штам Дельта. В іншому дослідженні говориться, що так звані проривні інфекції збільшилися до 25% всіх інфекцій в окрузі Лос-Анджелес в період з 1 травня по 25 липня.

Ізраїль, який має найвищі показники вакцинації у світі, вводить четверту дозу вакцини Covid-19 компанії Pfizer для своїх громадян після того, як в серпні було запропоновано третє щеплення для осіб 12 років і старше. Країна з населенням понад 9 мільйонів осіб, в якій понад 5 мільйонів повністю вакциновані, переживає четверту хвилю. Станом на 8 вересня третє щеплення отримали понад 2,7 мільйона ізраїльтян.

Оновлене визначення вакцини і вакцинації в ЦКЗ збігається з визначенням в словнику Merriam-Webster, який переглянув ці слова раніше в лютому цього року, включивши в них вакцини з інформаційної РНК.

У січні Merriam-Webster все ще визначав вакцину як "препарат з убитих мікроорганізмів, живих ослаблених організмів або живих повністю вірулентних організмів, який вводиться для вироблення або штучного підвищення імунітету до певної хвороби".

Більш "старе" визначення вакцини все ще можна знайти й в інших онлайн-словниках, включаючи Oxford Languages.

"Важливо також зазначити, що зміни у визначенні "вакцини" не змінюють того факту, що вакцини й акт вакцинації запобігли мільйони захворювань і врятували незліченну кількість життів", — сказав представник ЦКЗ.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...