Середа, Вер 29, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Комуністична партія Китаю посилює контроль над Комісією з політичних та правових питань та продовжує переслідування Фалуньгун

Середа, 15 вересня 2021 року

Патруль воєнізованої поліції Китаю у Пекіні 28 березня 2018 року. (Greg Baker/AFP via Getty Images)

Переслідування Фалуньгун, яке розпочалося у липні 1999 року в Китаї, триває і сьогодні. Внутрішні документи Комуністичної партії Китаю (КПК), що стали відомими в результаті витоку інформації, свідчать про те, що Пекін посилює контроль над політичною і правовою системою, продовжуючи переслідування.

Фалуньгун, також відомий як Фалунь Дафа, є стародавньою китайською духовною практикою, яка являє собою повільні медитативні вправи та моральні вчення, що передбачають слідування принципам правдивості, співчуття і терпимості у повсякденному житті. Її популярність досягла піку в кінці 1990-х років в Китаї, нараховуючи, за офіційними оцінками, від 70 до 100 мільйонів послідовників.

Вищий орган безпеки Центрального комітету КПК — Центральна комісія КПК з політичних і правових питань (Політико-юридична комісія ЦК КПК), є гігантською і потужною мережею придушення. Це головний інструмент КПК у переслідуванні Фалуньгун і влада Комісії, як і рівень корупції, безперервно зростає в міру продовження переслідувань.

Перший в історії регламент Політико-юридичної комісії ЦК КПК

У січні 2019 року було опубліковане «Положення про Політико-юридичну комісію ЦК КПК», яке державні ЗМІ Китаю назвали першим в історії зведенням правил для цієї комісії. Воно складається з трьох частин, при цьому тільки перша частина — «Положення про політико-правову роботу КПК», знаходиться у відкритому доступі.

Друга частина — «Внутрішні правила Політико-юридичної комісії ЦК КПК», складається із 39 статей. Третя частина – «Цілком таємний внутрішній регламент Політико-юридичної комісії ЦК КПК», складається з 42 статей.

Epoch Times отримано 161-сторінковий документ (pdf), що включає перші дві частини та зміст третьої «цілком таємної» частини.

Абсолютно секретна частина розділена на «політичну безпеку», «соціальну стабільність» і «юридичні питання». Сім із 17 статей в розділі «політична безпека» безпосередньо пов'язані з моніторингом та «перетворенням» послідовників Фалуньгун. Як повідомляє FalunInfo.net, мовою КПК «перетворення» послідовників Фалуньгун означає примушування їх до підписання документів про зречення своєї віри та обіцянку припинити практику,

За повідомленнями державних ЗМІ, Пекін направляє по країні інспекційні групи для перевірки виконання Положення про Політико-юридичну комісію ЦК КПК відділеннями комісії на рівні провінцій та муніципальному рівні. На думку лідера КПК Сі Цзіньпіна, при проведенні політичної та юридичної роботи система Політико-юридичної комісії ЦК КПК повинна забезпечувати «абсолютне лідерство» КПК.

Завдання по здійсненню переслідування

Ще один 76-сторінковий документ (pdf), отриманий з міста Тілінг провінції Ляонін, містить деякі подробиці про надсекретний розділ Положення про Політико-юридичну комісію ЦК КПК. Датований квітнем 2020 року, він містить серію таблиць з докладним описом кількісних завдань по «підтримці політичної безпеки». Ці завдання, в основному спрямовані на практикувальників Фалуньгун, повинні виконуватися муніципальними відділеннями комісії та бюро громадської безпеки.

Основним кількісним фактором є «коефіцієнт трансформації», вимірюваний числом послідовників Фалуньгун, які підписали документ про відмову від практики. Коефіцієнт трансформації переводиться у бали для агентств і безпосередньо пов'язаний з їх бонусами та компенсаціями.

Скріншот таблиці завдань з підтримки політичної безпеки і соціальної стабільності з внутрішнього документа КПК від червня 2020 року. (The Epoch Times)

Випадки переслідування у провінції Ляонін

Північно-східна провінція Китаю Ляонін сумно відома своїми жорсткими переслідуваннями Фалуньгун, повідомляє Minghui.org, американський сайт, який документує переслідування Фалуньгун з боку КПК.

Бюро громадської безпеки міста Тілінг протягом восьми років очолював Ван Ліцзюнь. Згодом Ван став заступником мера і начальником поліції Чунцина, найбільшого з чотирьох муніципалітетів Китаю з прямим управлінням.

У лютому 2012 року Ван Ліцзюнь втік до консульства США з документами, які викривали його начальника Бо Сілая. Ця подія призвела до судового процесу у справі про вбивство, а також чисток в системі Політико-юридичної комісії ЦК КПК, що призвели до зняття з посад Бо Сілая і Чжоу Юнкана, які очільників комісії.

У 2002 році, коли Ван був начальником поліції міста Тілінг, він наказав заарештувати групу послідовників Фалуньгун, які таємно збирали відеоматеріали про переслідування у місцевих в'язницях і трудових таборах. Ці відеозаписи мали бути відправлені за кордон. За допомогою прослуховування мобільних телефонів поліція заарештувала залучених до цього практикувальників та вилучила відеозаписи. За наказом Вана, поліція жорстоко катувала послідовників цієї духовної практики. Ван назвав цю справу важливою та обіцяв велику винагороду для поліції, йдеться у звіті minghui.org.

(Л) Інь Ліпін та її син до початку переслідувань послідовників Фалуньгун у 1999 році. (П) Інь Ліпін тримає фотографію табору примусової праці Масяньцзя на слуханнях у Вашингтоні 14 квітня 2016 року. (Lisa Fan/The Epoch Times; Minghui.org)

Інь Ліпін, послідовниця Фалуньгун з Тілінга, була серед тих, кого заарештували та катували. До того, як вона залишила Китай, її шість разів заарештовували та ув'язнювали в Тілінгі та інших містах провінції Ляонін.

У квітні 2001 року Інь і вісім інших жінок – послідовниць Фалуньгун, які відмовилися від трансформації, були таємно переведені з трудового табору Масаньцзя в інший трудовий табір, де утримувалися тільки чоловіки. Жінок-послідовниць цієї духовної практики відправили в окремі камери, де їх чекали в'язні чоловічої статі. Охоронці цього трудового табору дали зелене світло ув'язненим-чоловікам робити все, що вони забажають. Після кількох днів невпинного сексуального насилля деякі жінки-практикувальниці померли, у деяких розвинулися психічні розлади, а деякі були серйозно травмовані. Інь тимчасово втратила пам'ять і пережила психічні зриви.

Інь залишилися живою. Перебуваючи у трудовому таборі, Інь разом з іншими практикувальницями дали обіцянку, що якщо хтось із них залишиться в живих і вийде на свободу, то ця практикувальниця викриє ці жахливі злочини перед усім світом. І саме цим вона займається з 2016 року, коли приїхала в США у пошуках притулку.

14 квітня 2016 року, через 15 років після того, як її кинули в камеру чоловічої в'язниці, вона дала свідчення у Конгресі на слуханнях на тему «Повсюдне застосування тортур в Китаї». З її письмовими свідченнями можна ознайомитися тут (pdf).

Послідовники Фалуньгун продовжують розкривати правду в Китаї

Незважаючи на переслідування, практикувальники Фалуньгун в Китаї продовжують роз'яснювати факти громадськості. Epoch Times отримала кілька документів з провінції Ляонін, датованих 2012-2019 роками.

В одному з документів (pdf) говориться про те, як вчиняє влада міста Ліньхай з матеріалами Фалуньгун. Муніципальний уряд виділяє фінансування спеціально для кожного району міста, щоб прибрати матеріали Фалуньгун з громадських місць.

Плакати Фалуньгун у місті Тілінг, провінція Ляонін, у вересні 2016 року (minghui.org)

У документі говориться, що кожен рік виділяється близько 18 000 доларів США на придбання інструментів та наймання людей для видалення матеріалів Фалуньгун. Були створені команди, що спеціалізуються на обстеженні районів і видаленні матеріалів. Наприклад, за п'ять днів вони мобілізували близько 300 осіб в одному з житлових районів і зняли або вилучили 102 настінних гасла, 1790 плакатів, 28 компакт-дисків, 24 банери, 145 брошур і 124 буклети, йдеться у документі.

Коментатор Epoch Times Лі Ліньі сказав, що, незважаючи на триваюче вже 22 роки переслідування Фалуньгун, ці внутрішні документи свідчать, що мети знищення Фалуньгун не досягнуто і що матеріали Фалуньгун як і раніше можна знайти по всьому Китаю.

Уряд США неодноразово приймав резолюції, що засуджують дії КПК, і закликав припинити переслідування.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...