Понеділок, Вер 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Корали можуть впоратися зі зміною клімату

Вівторок, 14 вересня 2021 року

Лобофілія corymbosa (лопатеві кактуси корали) вивільняють яйця. (Supplied, Andrew Baird)

Корали здатні справлятися зі зміною клімату і зміною температури моря краще, ніж вважалося раніше, йдеться в новому дослідженні.

Опубліковане дослідження, проведене Центром передового досвіду по коралів Університету Джеймса Кука (JCU), показало, що корали добре передають адаптовані особливості новим поколінням, такі як гени життя, що дозволяють жити в умовах більш високих температурах моря.

У ході дослідження було проаналізовано 95 ознак у 19 видів коралів, які будують рифи.

Аспірант дослідницької групи Кевін Байрос-Новак сказав:

«Наші результати показують, що корали — борці. Вони вміють передавати корисні якості наступному і наступному поколінню, допомагаючи їм справлятися зі стресами, з якими вони стикаються. І це те, що може допомогти їм орієнтуватися в наступні кілька десятиліть краще, ніж ми думали раніше ».

«Корали, які краще виживають і чинять опір стресу знебарвлення, «повинні добре» передавати ці переваги своєму потомству ».

Асорті з рифових риб плавають над колонією оленячих рогів, що ростуть на Великому бар'єрному рифі біля узбережжя Кернса, Австралія, 25 жовтня 2019 г. (Lucas Jackson/REUTERS)

Однак дослідники попереджають, що температура моря в даний час підвищується занадто швидко, щоб корали могли адаптуватися до них.

Співавтор дослідження, професор JCU Міа Хугенбум сказав:

«Збиток, який ми вже спостерігаємо для коралових рифів в результаті зміни клімату, каже нам про те, що нинішні темпи змін занадто високі, щоб корали встигали адаптуватися ».

Співавтор дослідження професор Шон Конноллі зі Смітсонівського інституту тропічних досліджень сказав:

«Якщо люди зможуть сповільнити швидкість зміни температури моря, у багатьох видів коралів з'явиться шанс адаптуватися до більш високих температур».

Колишній професор JCU і морської геофізик Пітер Рідден сказав The Epoch Times:

«Хоча це всього лише ще одна з багатьох статей, що демонструють високу адаптивність коралів, приємно бачити, що вона виходить від JCU».

Рідден був звільнений з університету після того, як поставив під сумнів достовірність і якість робіт його колег-учених.

Він також виступив проти тверджень провідних вчених про те, що Великий Бар'єрний риф знаходиться в небезпеці через зміни клімату.

 Рідден сказав:

«Як зазвичай, вони твердять про те, що занадто сильна зміна клімату все одно призведе до загибелі рифа, але ... їм слід віддати належне за те, що вони не такі песимістичні [в цьому новому дослідженні] ».

Дослідження було проведено після того, як Великий Бар'єрний риф був виключений зі списку об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «знаходяться під загрозою», до наступного голосування в лютому 2022 року.

Австралійські офіційні особи рішуче заперечують рекомендацію, винесену комітетом ООН під головуванням Китаю, стверджуючи, що це рішення було політично мотивованим.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...