Понеділок, Вер 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Сфера з рослинами фільтрує дощову воду в парку Брукліна (ФОТО)

Понеділок, 13 вересня 2021 року

Художниця Мері Маттінглі сконструювала спеціальну установку для імітації системи водопостачання Нью-Йорка. Її наповнили місцевими рослинами і оснастили системою гравітаційного живлення.

Фото: Manuel Molina Martagon/More Art

Сферична конструкція під назвою Watershed Core навчає глядачів процесу фільтрації дощової води. Своїм винаходом Маттінглі привертає увагу до проблеми економії водних ресурсів та їхнього повторного використання.

Агрегат виконано у формі сфери висотою 3 метри і встановлено у Проспект-парку в Брукліні. Він імітує роботу дренажного басейну міста з його тунелями, резервуарами і акведуками.

Фото: Manuel Molina Martagon/More Art

Конструкція складається з металевих підносів, а всередині розташовуються зелені насадження. Дощова вода потрапляє в неї по спеціальним отворам і проходить декілька етапів очищення за допомогою природних фільтрів рослин, ґрунту, каміння і піску.

У процесі задіюється також шар вуглеводів, позбавляючи рідину бактерій і бруду. Таке очищення називається фіторемедіацією.

Сфера стала частиною програми Public Water, до якої входять цифрові й освітні проекти, у тому числі і Watershed Core.

Фото: Manuel Molina Martagon/More Art

Після дощу вода через підноси стікає в ємності, розташовані на дні конструкції. Очищену воду можна сміливо використовувати для побутових потреб і навіть пиття.

Якщо дощ довгий час відсутній, воду додають безпосередньо з Проспект-парку. Для цього передбачена резервна система з використанням відер і ручного насоса.

Художниця здійснила свою задумку з More Art, некомерційною художньою компанією Нью-Йорка, спрямованою на розвиток соціально-орієнтованих проєктів паблік-арту.

Фото: Manuel Molina Martagon/More Art

Щоб підвищити обізнаність про проблеми водопостачання, була також створена пішохідна екскурсія, яка з'єднує установку з Проспект-парком, де знаходиться природна система очищення води. Вона була споруджена зовсім недавно, щоб очищати водотік парку від речовин, через які з'являються різні водорості.

Читайте далі:

У Голландії створили дизайнерську дощову бочку для збору води

У Данії створили вуличну плитку, яка поливає рослини дощовою водою

Comments   

загрузка...