Неділя, Січ 23, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Дослідники з'ясували: наведення порядку в будинку покращує життя (ФОТО)

Неділя, 5 грудня 2021 року

Пусть вещи в ваших комнатах, шкафах и ящиках будут упорядоченными. (Kostikova Natalia/Shutterstock)

Організованість - це як дієта. Всі знають, як це зробити, але проблема полягає в тому, щоб, позбувшись безладу, грамотно організувати те, що залишилося, і зберігати результат.

Кілька років тому ми ремонтували кухню, для чого потрібно було перекласти весь вміст шаф і ящиків в коробки. Тоді я знайшов речі, про які й не пам'ятав. Коли прийшов час розставляти все назад, я без жалю відклав ті речі, якими не користувався.

Я відразу зрозумів, чому підтримувати кухню в чистоті і порядку було проблемою. Організувати хаос неможливо. Мені потрібно було спочатку все розчистити. Дивно, але це прояснило мій розум.

Позбувшись від непотрібних предметів, було створено простір для організації найнеобхіднішого.

Занадто багато речей

Якщо у вас недостатньо місця в шафі або в ящиках для зберігання речей, щоб зручно їх зберігати, то, ймовірно, у вас занадто багато речей. Віддавати, продавати або викидати їх - вам вирішувати. Зробіть ваші кімнати, шафи і ящики впорядкованими.

Однак немає універсального «правильного» способу організувати зберігання речей і порядок у будинку. Організація повинна відповідати вашим потребам, щоденному розкладу, ритму життя. Знайдіть систему, яка підходить для вас і для вашої родини.

Прибирання і осмислення

Незалежно від того, як ви це робите, нехай це буде вашою мантрою: прибирання і осмислення. Повторюйте це багато разів.

Прибирання: Зізнаюся, що для мене це було дуже важким. Прибираючи, розмірковував про те, що коли-небудь ця річ мені обов'язково знадобиться, вона дорого коштує, вона дуже важлива. Зрештою, світло може вимкнутися в будь-який час, а ці недогарки свічок можуть врятувати становище. Просте промовляння цих слів розвеселило мене і допомогло вчинити правильно: позбутися від усього, від чого я можу.

Осмислення: Чи ж не дивно, що дійсно потрібні нам речі розкидані по всьому будинку в довільному порядку. Так, це потрібна річ, що б це не було, але чи потрібно 18 штук ?!

Метод пакета

Гарний початок - позбутися безладу. Особисто мені подобається метод пакета для продуктів, він дає миттєвий результат.

Візьміть один (або більше) пакет для продуктів, і складіть всі папери, журнали, листи - тобто причину вашого основного безладу. Мета тут не в тому, щоб щось викинути, а просто прибрати це з поля зору, поки не з'явиться час на сортування та архівування, принаймі, так ви собі міркуєте.

Тепер відступіться і насолоджуйтесь цим абсолютно чистим робочим столом, полицею або іншою поверхнею. Чудово, чи не так?

Якщо ніхто у вашій родині не згадав про пропажу чогось важливого протягом 48 годин, то можливо, все це можна викинути. Попри те, що це є крайнім засобом, але це працює.

Метод Салямі

Більш кращим способом організації порядку може бути метод салямі. Ні, це не так, щоб з'їсти всю палку салямі цілком за один раз, потрібно їсти його шматочками протягом певного періоду часу. Поміркуйте про наведення порядку в будинку, як про одну велику салямі. Почніть з одного: одна кімната, одна шафа, один ящик. Завтра буде новий день, ще один ящик… Скоро все буде під контролем.

Я зрозумів, як порядок в домі та контроль над речами впливають на мене. Коли все на своїх місцях, у мене менше стресу, я спокійний, упевнений, і стаю щасливішим.

Порядок приносить спокій, безлад призводить до хаосу.

Доповнення для «складних» випадків

Мене трохи How Clearing out Clutter Can Improve Your Life.docx тішить той факт, що я не єдина людина з подібними організаційними проблемами, і, що співвідношення природжених «чепурунів» до «нечистюль» приблизно один до мільйона.

Випадки серйозного безладдя зустрічаються рідко, але якщо ви думаєте, що це ваш випадок, то прочитайте книгу Марли Сіллі «Школа Флайледі: Як навести порядок в домі та в житті» ( "Sink Reflections" by Marla Cilley).

Сіллі або «FlyLady», як ще називають її користувачі, що заходять на її сайт Flylady.net, доброзичливо і з великим співчуттям проникає в будинок кожного, щоб зробити прибирання більш захопливим, а життя - більш організованим.

Мері Хант

Мері Хант – є засновницею сайту EverydayCheapskate.com про ощадливе життя, а також автором книги «Життя без боргів» (Debt-Proof Living by Mary Hunt).

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...