Понеділок, Вер 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Ford припинить виробництво автомобілів в Індії зі збитками в 2 мільярдів доларів

Понеділок, 13 вересня 2021 року

Посетитель отражается, фотографируя новый автомобиль Ford Aspire во время презентации в Нью-Дели, Индия, 4 октября 2018 года. (Anushree Fadnavis/Reuters)

Ford Motor Co припинить виробництво автомобілів в Індії і зазнає збитків в розмірі близько 2 мільярдів доларів, оскільки не бачить шляху до прибутковості в країні, ставши останнім автовиробником, який залишив великий зростаючий ринок, на якому домінують азійські конкуренти.

Американський автовиробник прийшов до Індії 25 років тому, але дотепер займає менш як 2% ринку легкових автомобілів, протягом багатьох років борючись за залучення індійських споживачів і отримання прибутку.

У своїй заяві 9 вересня в компанії Ford повідомили, що за 10 років роботи в Індії вони накопичили операційні збитки в розмірі понад 2 мільярди доларів, а попит на їх нові автомобілі був слабким.

"Не дивлячись на наші зусилля, ми не змогли знайти стійкий шлях до довгострокової прибутковості", - сказав в заяві глава Ford India Анураг Мехротра.

Рішення Ford скоротити свої збитки в Індії було прийнято після виходу компанії з Бразилії на початку цього року.

Цим рішенням Ford пішов за іншими американськими автовиробниками, які залишили Індію в останні роки, такими, як General Motors і Harley Davidson.

А. Мехротра сказав, що до такого рішення Ford також підштовхнув "постійний надлишок потужностей в галузі і відсутністю очікуваного зростання на автомобільному ринку Індії".

Очікувалося, що до 2020 року Індія стане третім за величиною автомобільним ринком в світі після Китаю і США з обсягом продажів близько 5 мільйонів автомобілів на рік. Замість цього обсяг продажів знизився, приблизно до 3 мільйонів, як і раніше поступаючись Європі та Японії.

На автомобільному ринку Індії домінують недорогі, в основному малолітражні автомобілі, вироблені японською компанією Suzuki Motor Corp. На частку її бренду Maruti Suzuki припадає 7 з 10 найбільш популярних у продажу автомобілів, інші 3 — на частку південнокорейської компанії Hyundai Motor.

Згортання

Ford збільшує інвестиції в електромобілі та в передове програмне забезпечення. У травні компанія заявила, що збільшить витрати на електромобілі на третину до 30 мільярдів доларів до 2030 року.

З урахуванням того, що на плечі виконавчого директора Ford Джима Фарлі з моменту його вступу на посаду минулого року лягло багато обов'язків, а фінансові ресурси були обмеженими, Індія була найменш пріоритетним напрямком.

В рамках плану, Ford India закриє виробництво на заводі в Сананд в західному штаті Гуджарат до четвертого кварталу 2021 року, а виробництво автомобілів і двигунів на заводі в Ченнаї, на півдні Індії — до 2022 року.

За даними компанії Global Data, Ford має потужності для виробництва близько 440 000 автомобілів в Індії на рік на обох заводах, але використовує лише близько 25% цих потужностей.

Американський автовиробник продовжить продавати деякі свої автомобілі шляхом імпорту їх з Індії, а також буде надавати підтримку дилерам для обслуговування існуючих клієнтів, говориться в повідомленні компанії. Очікується, що це рішення вплине на близько 4 000 співробітників.

Рішення про зупинку виробництва було прийнято після того, як Ford і індійська компанія Mahindra & Mahindra не змогли остаточно оформити партнерство зі створення спільного підприємства, яке дало би змогу Ford продовжувати виробляти автомобілі за нижчими цінами, ніж зараз, але припинити свою незалежну діяльність.

Ford заявили, що розглянули кілька інших варіантів для Індії, таких як партнерство, спільне використання платформи, контрактне виробництво і можливість продажу своїх виробничих заводів, план, який все ще перебуває на розгляді.

Ford продовжить роботу свого заводу з виробництва двигунів в Сананд, який експортує двигуни для своїх пікапів Ranger по всьому світу. Компанія також буде продовжувати покладатися на індійських постачальників деталей для своїх глобальних продуктів.

У Індійської федерації асоціацій автомобільних дилерів заявили, що вони шоковані кроком Ford, зазначивши, що рішення американської компанії виплатити компенсацію тільки тим дилерам, які пропонують клієнтам послуги з обслуговування автомобілів, було "недостатнім".

В Індії налічується 400 торгових точок Ford, в які дилери за певний час вклали 20 мільярдів рупій (272 мільйони доларів), йдеться в заяві федерації асоціацій, додаючи, що автовиробник призначив нових дилерів всього п'ять місяців тому.

"Такі дилери понесуть дуже великі, руйнівні фінансові втрати", — йдеться в заяві.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...