Вівторок, Січ 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Відсутність мікросхем в автопромисловості: термін постачання збільшується до 14 місяців

Четвер, 9 вересня 2021 року

Співробітник працює над кузовом електромобіля. Подвоєння вартості сировини та брак мікросхем в цей час сповільнюють розвиток автомобільної промисловості. (Sebastian Kahnert/dpa-Zentralbild/dpa/dpa)

Терміни постачання деяких нових автомобілів стають все довше і довше, тому що виробництво зривається через брак мікросхем. Для деяких моделей час очікування досягає 14 місяців, повідомляє журнал "Auto Straßenverkehr" у своєму новому номері. Через дефіцит виробникам доводиться вирішувати, які моделі випускати, і які виробничі лінії зараз зупиняються.

"Зараз першочергова увага приділяється тому, куди направляються мікросхеми", — цитує журнал Філіпа Сайлера фон Аменд, керівника онлайн-біржі нових автомобілів carwow.de. Нині пропонуються високоприбуткові моделі з відносно короткими термінами достачання. Це також відноситься до електромобілів. Згідно зі звітом, час очікування для цих моделей становить звичайні один-два місяці.

Для інших автомобілів термін постачання становить вже понад рік. Тепер покупці чекають від дванадцяти до 14 місяців моделей Audi E-Tron GT і Q4 E-Tron, Dacia Spring і Mercedes A 250 E. Терміни постачання для таких моделей, як Citroën C4 і Peugeot 3008, складають вісім чи дев'ять. місяців, моделі BMW I4 і IX, Opel Zafira E Life, Audis E-Tron і Model S від Tesla. Тепер покупцям доведеться чекати пів року для моделей VW ID.3 і ID.4.

"Auto Straßenverkehr" цитує думку спостерігачів ринку з AlixPartners про те, що дефіцит напівпровідників призведе до браку близько чотирьох мільйонів нових автомобілів в цьому році. Згідно зі звітом, це також впливає на знижки на нові автомобілі: якщо попит перевищує пропозицію, знижки втрачають свою важливість — тенденція, яку можна спостерігати вже зараз. Після багатьох років високих знижок, зараз знижки на межі застою або навіть скорочуються.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...