П'ятниця, Жов 22, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Водій вантажівки в Сіньцзяні: "Ніколи більше не буду доставляти туди вантажі"

Неділя, 10 жовтня 2021 року

Нафтоперевізник в сіньцзянському автономному районі, Китай, 2007 г. На задньому плані видно вітряні турбіни вітряної електростанції Дафаньчен. Сіньцзян є центром важливого торговельного регіону, що межує з Росією, Афганістаном, Казахстаном, Таджикистаном, Киргизстаном і Узбекистаном, а також з Пакистаном на півдні. (China Photos/Getty Images)

Про те, наскільки тоталітарне стеження вже відбувається всередині Китаю, свідчить повідомлення китайського водія автоцистерни Лу Міна*. Він доставляв дизельне паливо з прибережної провінції Шаньдун в Ічен на кордоні з Пакистаном і Індією, на північний захід від Сіньцзяна. Його подорож довжиною близько 9 000 км — приблизно рівну відстані від Варшави до Південної Африки — привела його від узбережжя через весь Північний Китай. Лу повністю супроводжувала поліція, за винятком 400 кілометрів в горах.

"Я ні за що більше не поїду в Сіньцзян", — поклявся водій автоцистерни в інтерв'ю газеті Epoch Times. "Коли ви приїжджаєте в Сіньцзян, на кожному кутку стоять контрольно-пропускні пункти. Озброєна поліція розміщена в кожній школі, в кожній державній установі і біля кожних воріт. На що це схоже?"

Кожна автозаправна станція оточена парканом з колючого дроту, що нагадує в'язницю, розповідає Лу. Люди повинні пред'являти посвідчення особи, якщо хочуть купити бензин.

Після в'їзду в Сіньцзян двері його вантажівки були опечатані поліцією. Лу не дозволяли виходити з вантажівки, їсти або пити що-небудь. Як тільки він дістався до наступного повіту, поліція передала всі документи тамтешнім чиновникам.

"Мені доводилося проходити перевірку посвідчення особи, сканування QR-коду тощо на кожному контрольно-пропускному пункті ... Мене супроводжували від одного повіту до іншого", — сказав Лу. "Людині ж треба якось сходити в туалет? Але ви повинні терпіти. Коли я вже не міг більше стримуватися, я сигналив поліцейській машині, яка слідувала за мною. Приїхавши на автостоянку, поліцейські зняли ущільнювач двері. Після цього вони знову запечатали її".

До цієї поїздки по Сіньцзяну він їхав на своїй автоцистерні до Веньчжоу. Використовуючи свою систему Big Data для перевірки маршрутів поїздок, китайська влада відстежила його за мобільним, оскільки згодом у Веньчжоу почастішали випадки захворювання Covid-19.

При в'їзді на кордон з повітом Ечен йому довелося пройти ще один тест ДНК на одному придорожньому привалі в Ечен. Лу сказав: "Жодна машина не могла під'їхати до моєї вантажівки. Спеціальна людина зробила мені тест на нуклеїнові кислоти ... Довелося їхати на автостоянку і провести там ніч. Мені не дозволили виїхати, поки я не отримав результат тесту на наступний день". Після тесту Лу довелося витримати семиденний карантин у вантажівці, перш ніж він зміг продовжити свою подорож.

Лу доставив дизельне паливо до місця, де стався китайсько-індійський прикордонний конфлікт. Він повідомив, що розміщені там війська готові створити військову базу. Військовий комплекс посилено охоронявся поліцією і солдатами. "Ще одна ділянка протяжністю від 1,5 до 3 кілометрів перед складом палива усіяна мінними полями", — сказав Лу. Розвантаженням займалися посадові особи на місці, і його також попередили, щоб він не вів фото- і відеознімання.

Після того як він, нарешті, досяг місця призначення і паливо було вивантажено, правителі відсвяткували сторіччя Комуністичної партії 1 липня. Це супроводжувалося вимогою не пропускати через Сіньцзян транспорт з небезпечними вантажами, до яких належала порожня автоцистерна — і Лу був поміщений в карантин в гірському районі ще на три дні.

Озираючись назад, він побоюється, що ця поїздка стане для нього "тягарем на все життя". Він ніколи більше не поїде в Сіньцзян!

* ім'я змінено

Звіт вперше з'явився в The Epoch Times: 'There Are Checkpoints at Every Corner': Chinese Trucker Describes Expansive Surveillance System in Xinjiang

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...