П'ятниця, Жов 22, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Китайський лідер Сі перевершив усіх попередників, включно з Мао, згідно з пропагандою 100-річного ювілею

Четвер, 2 вересня 2021 року

Люди проходять під великим екраном, на якому лідер Китаю Сі Цзіньпін виступає з промовою під час святкування 100-річчя заснування Комуністичної партії Китаю в Пекіні, 1 липня 2021 року. (Noel Celis/AFP via Getty Images)

З нагоди святкування 100-річного ювілею, Комуністична партія Китаю (КПК) дуже щедро вихваляла досягнення лідера Сі Цзіньпіна, щоб створити враження, що він перевершив усіх попередніх партійних лідерів.

Державне інформаційне агентство «Сіньхуа» опублікувало «Хроніку 100-річної історії КПК», що містить майже 100 тис. ієрогліфів. Третина статті присвячена часу перебування на посаді президента Сі Цзіньпіна, а його ім'я зустрічається частіше, ніж ім'я Мао Цзедуна.

Більше 30 тис. ієрогліфів в статті присвячені досягненням Сі в період з 2012 по 2021 роки. Його ім'я згадувалося 184 рази, а ім'я Мао ― 138 разів.

З того часу, як КПК захопила Китай у 1949 році, змінилося вісім партійних лідерів: Мао Цзедун, Хуа Гофен, Ден Сяопін, Ху Яобан, Чжао Цзиян, Цзян Цземінь, Ху Цзіньтао і Сі Цзіньпін. Троє з них ― Хуа Гофен, Ху Яобан і Чжао Цзиян, як вважається, скоїли помилки, не сумісні з «основною лінією» КПК, тому в партійній літературі вони більше не зараховуються до лідерів партії.

Науково-дослідницький інститут історії партії і документації ЦК КПК відредагував і перевів 66 книг Сі Цзіньпіна, що значно перевершило за кількістю книг Мао Цзедуна (22), Ден Сяопіна (10), Цзян Цземіня (8) і Ху Цзіньтао (4) разом узятих, згідно виступу президента інституту Цюй Ціншаня.

В іншій статті журналу People's Daily, присвяченій сторіччю КПК, ім'я Сі згадувалося 14 разів, у той час як ім'я Мао ― чотири рази, а ім'я Дена ― всього три рази. Цзян Цземінь і Ху Цзіньтао взагалі не згадувалися.

В Китаї загальновідомо, що попередник Сі Цзіньпіна Ху Цзіньтао не мав реальної влади під час свого перебування на посаді, і його вважали контрольованим Цзян Цземінем та його фракцією.

На думку деяких китайських коментаторів, Цзян виявився найбільшою проблемою і для правління Сі.

Після того, як Сі Цзіньпін прийшов до влади у 2012 році, він одразу почав послаблювати фракцію Цзяна. Запустивши антикорупційну кампанію, Сі очистив партійний апарат від найвпливовіших своїх супротивників з фракції Цзяна: від Бо Сілая, Чжоу Юнкана, Сюй Цайхоу, Го Боксюна, Лінь Цзіхуа та інших.

Погляди, висловлені в цій статті, є думками автора і не обов’язково відображають точку зору The Epoch Times.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...