Субота, Гру 4, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Компартія Китаю проводить індоктринацію школярів за допомогою "думок Сі Цзіньпіна"

Субота, 21 серпня 2021 року

Учні займаються у своєму класі в початковій школі "Червоної армії" Ян Дечжі в Веньшу, повіт Сишуй, провінція Гуйчжоу, 7 листопада 2016 року. (Fred Dufour/AFP via Getty Images)

Китайський лідер Сі Цзіньпін хоче прищепити відданість всім громадянам Китаю, починаючи з учнів початкової школи.

Коли у вересні студенти і школярі по всій країні повернуться з літніх канікул, в навчальній програмі з'явиться ще один предмет: «Думки Сі Цзіньпіна».

Нове прагнення до ідеологічного контролю буде проводитися з початкової школи до коледжу. Обов'язковий підручник під назвою "Думки Сі Цзіньпіна про соціалізм з китайськими особливостями у нову епоху" матиме п'ять видань, які будуть щотижня вивчатися учнями 3, 5, 8 і 10 класів. Книга спрямована на "поступове формування в учнів підтримки керівництва партії й соціалістичної системи", — говориться в недавньому повідомленні Міністерства освіти.

Молодь проходить повз пропагандистський щит "Китайської мрії", гасло, що асоціюється з лідером китайського режиму Сі Цзіньпіном, біля школи в Пекіні 12 березня 2018 року. (Greg Baker/AFP via Getty Images)

На думку експертів, цей крок, разом з посиленням заборон на західні матеріали в класах, вказує на прагнення режиму посилити ідеологічний контроль, починаючи з формування світогляду молодого покоління.

"Якщо ви контролюєте освіту, ви, по суті, контролюєте думки всього населення", — сказав газеті The Epoch Times Лі Юаньхуа, колишній доцент педагогічного коледжу столичного педагогічного університету в Пекіні.

Політичне завдання

Ідея Сі Цзіньпіна, також відома як «ксізм», була внесена до статуту Комуністичної партії Китаю під час найважливішого Всекитайського з'їзду партії у 2017 році. Відтоді китайська влада і підтримувані державою установи створили 18 дослідницьких центрів, що займаються вивченням цієї ідеології.

У міру наближення нового навчального року місцеві органи управління освітою активізували підготовку вчителів до освоєння нового матеріалу, а державні видання ведуть пропагандистську кампанію, готуючи ґрунт для запуску підручників. У Хебеї, північній китайській провінції, яка оточує Пекін, 20 експертів в ході віртуального семінару 3 серпня пояснили ключові принципи, що лежать в основі підручника, приблизно 44 000 вчителям зі всієї провінції та проінструктували їх про те, як вести заняття — повідомляє державна газета Hebei Daily.

Хуан Цян, глава державного видавництва People's Education Press («Народна освіта»), що публікує книгу, назвав випуск підручника "ще одним важливим політичним завданням", додавши, що це "конкретний крок" до впровадження "думок Сі Цзіньпіна" "в мізки учнів".

Учні сидять в класі під час занять в Шанхаї, 27 вересня 2017 року. (Chandan Khanna/AFP via Getty Images)

Найбільш докладний опис курсу було отримано від Дін Лілі, вчительки початкової школи Шанхая, яка провела пробне тестування матеріалу на своїх учнях. Похваливши "магнетичну привабливість" книги, Дін розповіла анекдот, який показує, як книга може зіграти роль в розпалюванні ворожості щодо Заходу, одночасно зміцнюючи націоналізм. (Згідно зі статтею, опублікованою 1 серпня в China Education Daily, газеті, керованій видавництвом).

В лекції під назвою «Великий розмір не дорівнює силі» в цитаті з виступу Сі у 2014 році про важливість внутрішніх технологічних інновацій, Дін тримала телефон китайського телекомунікаційного гіганта Huawei, чий бізнес з виробництва смартфонів був зруйнований санкціями США через міркування національної безпеки, що перекрили компанії доступ до життєво важливих американських технологій, зокрема високопродуктивні процесорні чіпи.

"Коли діти почули, що у такого видатного національного бренду проблеми через те, що його чіпи залежать від інших людей, вони були здивовані, збиті з пантелику й обурені ", — сказала Дін, додавши потім ряд питань, щоб довести до кінця ідею про те, що китайський народ повинен мати "основні технології у своїх власних руках".

Блокування іноземного контенту

Одночасно з формуванням в учнів «мислення Сі Цзіньпіна» режим також посилює контроль за іноземним контентом, що викладається в класах.

Регулювальні органи у сфері освіти недавно припинили 286 партнерських відносин між китайськими та закордонними університетами, такими як Нью-Йоркський університет, технологічний інститут Джорджії і Лондонський міський університет.

В кінці липня китайська влада, нібито для полегшення навантаження учнів, заборонила агентствам з репетиторства за межами шкільних установ надавати послуги іноземних викладачів або наймати репетиторів, які перебувають за кордоном. Після цього розпорядження щонайменше вісім компаній з репетиторства припинили продаж послуг іноземних репетиторів учнів в Китаї, а деякі з них заявили, що зосередяться на альтернативних курсах, таких як розмовна китайська і читання.

Китайські школярі на уроці в початковій школі в повіті Пінцзян, провінція Хунань, 8 жовтня 2015 року. (Johannes Eisele/AFP via Getty Images)

Ця постанова завдала величезного удару по індустрії приватного репетиторства вартістю 120 мільярдів доларів. З 5 серпня Duolingo, популярний додаток для вивчення іноземних мов, більше не завантажується в магазині додатків для Android, керованих Huawei та китайським технологічним гігантом Tencent. За повідомленнями китайських ЗМІ, Wall Street English, висококласний центр навчання англійській мові, закриває свої двері.

Френк Тянь Се, викладач онлайн-програми MBA в Університеті Південної Кароліни-Айкен, сказав, що режим в умовах "кризи, що насувається" — ймовірно, відчув загрозу через волю цих компаній у викладанні змісту поза його контролем.

"Вони хочуть перекрити всі можливі канали, які можуть поширювати свободу і правду", — сказав він в інтерв'ю The Epoch Times.

Деякі великі китайські міста окремо прийняли більш суворі заходи.

У Пекіні чиновники сфери освіти підтвердили заборону на навчальні матеріали з-за кордону в початкових і середніх школах. Шанхай, який на початку серпня наказав своїм школам зробити те ж саме, також скасував тести з англійської мови для третіх-п'ятих класів. За словами дисидента і незалежного вченого У Цзуолая, скорочуючи вивчення англійської мови серед учнів, режим прагне в підсумку послабити здатність китайців брати участь в житті міжнародної спільноти.

«Китайська влада намагається змусити дітей вивчати мінімальний обсяг знань, якого вони потребують, і скоротити їх контакти з англомовними матеріалами у вільний час, щоб вони могли присвятити решту часу вивченню ідеології Сі».

«Саме так працює ідеологічна обробка», — сказав він The Epoch Times.

Пані Лі, менеджер середньої ланки в шанхайській фінансовій фірмі, яка попросила не називати її повного імені, сказала, що її турбує нова радикальна політика міста.

"Я не стверджую, що англійська мова така вже чудовий, але це інструмент — вікно, що дозволяє побачити світ", — сказала вона The Epoch Times. "Тільки подивившись на те, як різні країни і різні люди бачать одне й те саме питання, ви можете сформувати свою власну точку зору".

Проте, вона сумнівається, що китайські батьки, які, як правило, вкладають значні кошти в освіту своїх дітей, щоб допомогти їм просунутися в житті, охоче погодяться і дозволять своїм дітям "програти на старті".

"Батьки не дурні", — сказала вона.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...