Четвер, Чер 24, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Як вибрати теплообмінник Ferroli: 4 важливих правила

П'ятниця, 11 червня 2021 року

Теплообмінник Ferroli: як обрати

Італійський бренд Ferroli — один зі світових лідерів на ринку опалення. Компанія щорічно випускає більше 400 тис. котлів зусиллями восьми європейських заводів. Продукція асоціюється з надійністю, довгою експлуатацією та кращим сервісом, адже у «Ферролі» найширша мережа авторизованих сервісних центрів у Європі. Незважаючи на високу якість, теплообмінник Ferroli — це той вузол, що потребує уваги, ремонту або заміни в разі поломки. На щастя, знайти цю деталь зовсім не важко. І зараз ми розкажемо, як підбирати теплообмінний апарат, на що звернути увагу в першу чергу.

Правило 1

Теплообмінник для котла Ферролі обирайте по моделі. Тобто вам знадобиться серійний номер котла, по якому ви знайдете аналогічний теплообмінний апарат. Але вибір можна покращити, якщо знати наступні секрети.

Правило 2 — вибір по матеріалу

Теплообмінники для котла Ферролі

Зверніть увагу, що первинний та вторинний теплообмінник на котел Ферролі виготовляється з нержавіючої сталі марок AISI 316 або AISI 304. Обидві сталі стійкі до корозії та відносно нечутливі до якості води, але мають і суттєві відмінності. Сплав «304» вважається базовим, а «316» називається морським або корабельним. У «старшої» марки AISI 316 є властивість протистояти точковій та щілинній корозії навіть в труднодоступних місцях і агресивних умовах, таких як холодна морська вода, кислотний пар,сполуки хлору.

Також 316-та сталь набагато міцніше, і ця властивість зберігається на довгі роки навіть при нульовій температурі. Та й опір повзучості на високих температурах більше — все завдяки добавці молібдену. Якщо плануєте запускати в контур агресивний теплоносій, варто обирати теплообмінник зі сталі AISI316.

Щодо товщини пластин на бітермічних теплообмінниках: варто орієнтуватися на товщину стінок 0,4…0,6 мм. Якщо у вас заміна вторинного теплообмінника, обирайте товстий метал.

Правило 3 — зауважуємо робочий тиск і тепловіддачу

Схема теплообмінника для газового котла

Напевно ви знаєте, що первинні теплообмінники своєю формою відмінні від вторинних. Якщо коротко, то первинні теплообмінні апарати — це змійовики з пластинами, вторинні — спресовані пластинки, а бітермічні — це «труба в трубі».

Як би там не було, треба знати, під яким тиском здатен працювати котел. Бітермічні модифікації обирають з найвищим робочим значенням по тиску, цю інформацію можна дізнатися в описах пристрою в Інтернеті або скористатися техдокументацією.

Коли обирають нові первинні та вторинні теплообмінники, дивляться на коефіцієнт тепловіддачі (показання в Вт/м2·К). Високі показники — це добре, але інтенсивний режим роботи такої техніки призводить до утворення накипу на внутрішній поверхні стінок теплообмінника. Краще купити теплообмінник для газового котла Ферролі з середнім значенням коефіцієнту тепловіддачі. Так і ефективний нагрів забезпечиться, і техніка збережеться на довше.

Правило 4 — цінова політика

Купити теплообмінник для газового котла Ферролі - Піраміда24

На покупці теплообмінника не можна економити. Особливо це стосується італійських котлів Ferroli: хорошій техніці — якісні комплектуючі. Будь-який майстер скаже, що краще оригіналу нічого не придумали, і буде правий.

Яка пропонується ціна на оригінальну деталь від виробника та на якісні репліки за зразками, виробничими формами і кресленнями оригіналу:

  • вторинний теплообмінник на 10 пластин від 739 грн. (виробництво Корея);
  • пластинчатий пристрій для гарячого водопостачання на 12 пластин, універсальний для різних брендів, від 974 грн. (зроблений в Туреччині);
  • універсал для ГВП авторизованого турецького походження на 16 пластин з ребристою поверхнею коштує 1120 грн., на 18 пластин — 1560 грн.;
  • вартість китайських бітермічних теплообмінників знаходиться в межах 3,9…4,5 тис. грн., залежить від моделі і потужності котла;
  • а найдорожчий теплообмінний апарат зроблений для котлів Ferroli Domiproject та Fereasy і коштує трохи дорожче 5 тис. грн.; в ньому реалізований якісний склад, модифіковані стакани патрубків, сучасне термозахисне фарбування і передбачено місце для підключення навісних датчиків.

Тобто зекономити на придбанні теплообмінника все-таки можна. Важливо, щоб продавець був перевірений, а завод-виробник пристрою діяв по ліцензії.

Comments   

загрузка...