Понеділок, Жов 18, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Представлено нову версію дирижабля з мінімальним викидом вуглецю. ФОТОрепортаж

Вівторок, 5 жовтня 2021 року

Фото: Hybrid Air Vehicles

Авіаційна компанія Великобританії Hybrid Air Vehicles (HAV) розробила нову версію гібридного дирижабля Airlander 10. Тепер апарат буде оснащено електродвигунами, які працюють на водневих паливних елементах. Це дозволить знизити викиди вуглецю в атмосферу.

Представники компанії заявили, що нове повітряне судно, у порівнянні з попередніми версіями, виробляє на 75% менше викидів, хоча все ще має два дизельні двигуни. До 2030 року планується випустити електричну версію дирижабля.

Фото: Hybrid Air Vehicles

Очікується, що Airlander 10 зможе перевозити до 100 чоловік. Він став популярним у 2016 році, після того як були опубліковані знімки його випробувального польоту. Тоді апарат через зовнішній вигляд прозвали «літаючими сідницями». Надалі розробники внесли зміни в дизайн, зробивши конструкцію менш округлою.

Гібридні моделі дирижаблів відрізняються вдалим поєднанням властивостей повітряних суден, які легші за повітря, і літаків, які важчі за повітря.

Airlander 10 повільніший ніж літак, але за його допомогою пасажири зможуть дістатися максимально близько до місця призначення. Для того щоб злетіти або приземлитися, дирижаблю досить звичайної рівної місцевості або навіть води. У HAV вже планують використовувати його для міжміських рейсів.

Фото: Hybrid Air Vehicles

Водневі паливні елементи перетворюють газ на електроенергію не за допомогою горіння, а за допомогою хімічної реакції. Цей спосіб дозволяє здійснювати авіапереліт без вуглецю і зробити воду єдиним джерелом викидів.

Пасажирська кабіна Airlander 10 знаходиться під аеродинамічною повітряною кулею, яка наповнена гелієм. Завдяки їй забезпечується майже 60% підйомної сили. У рух апарат приводиться чотирма двигунами з векторним керуванням.

Фото: Hybrid Air Vehicles

Гелій — непоновлюваний елемент, який є побічним продуктом розпаду радіоактивних речовин, а його кількість на Землі обмежена. Тому деякі впевнені, що запаси газу скоро вичерпаються.

Компанія HAV, однак, заявляє, що на проект Airlander 10 знадобиться тільки 1% річного використання гелію в усьому світі. Окрім того, останнім часом були знайдені його нові родовища.

Фото: Hybrid Air Vehicles

Читайте далі:

Розробники повітряного таксі хочуть зробити його більш «зеленим», застосувавши водень

Comments   

загрузка...