ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Відсутність можливості особисто відвідувати лікаря може призвести до 10 000 смертей від раку: звіт

Велика Епоха
Медсестра відділення невідкладної допомоги доглядає за пацієнтом, фото з архіву. (Brandon Bell/Getty Images)

З початку пандемії вірусу КПК* (COVID-19 — це захворювання, яке викликається вірусом КПК — Китайської комуністичної партії) відсутність можливості особисто відвідувати лікаря може привести до 10 000 непотрібних смертей від раку у Великобританії, йдеться в доповіді Університетського коледжу Лондона, опублікованому на тому тижні.

Дослідники з університету заявили, що зниження кількості екстрених звернень до лікарів загальної практики у 2020 році по всій Великобританії призвело до того, що близько 40 000 випадків раку були діагностовані з запізненням. Ці затримки, в поєднанні з більш тривалим лікуванням в Національній службі охорони здоров'я через пандемію означають, що тисячі людей помруть від раку "значно раніше", йдеться в доповіді.

Дослідження показало, що понад 60% людей, опитаних університетом, побоюються говорити зі своїм терапевтом про "незначні" проблеми зі здоров'ям в умовах пандемії. До поширення вірусу КПК близько 80% прийомів у лікарів були очними, проте в уже липні тільки 57% консультацій були очними, відзначається у звіті.

"Безпосереднім ефектом пандемії стала затримка ранньої діагностики. Навіть до пандемії британські показники не відповідали кращим світовим", — сказав співавтор доповіді Девід Тейлор, професор Університетського коледжу Лондона, за даними The Telegraph.

"Є деякі дані, що свідчать про те, що кожен місяць затримки лікування може збільшити ризик ранньої смерті на 7%", — сказав він. "Частково це пов'язано з тим, що пацієнти не звертаються до лікаря, турбуючись про те, що вони будуть тягарем для свого особистого лікаря, частково це пов'язано з проблемами доступу".

У жовтні 2020 року у звіті аналітичної компанії Dr Foster, що займається питаннями охорони здоров'я, говорилось, що тогорічні рекомендації Національної служби охорони здоров'я про те, що жителі повинні "Залишатися вдома, Захищати Національну службу охорони здоров'я, Рятувати життя", відлякали пацієнтів від звернення за медичною допомогою.

Директор зі стратегії та аналітики компанії Dr Foster Том Бінстед так висловився про торічний звіт: "В цілому, аналіз показує, що довгострокові наслідки пандемії, ймовірно, будуть далекосяжними, і в майбутньому можливий сплеск попиту через пропущені діагнози і відкладені процедури.

"Рак може зажадати більш серйозного лікування або навіть не піддаватися лікуванню, якщо він залишився виявленим або не вилікуваним в результаті кризи".

Представник Національної служби охорони здоров'я повідомив The Telegraph та іншим новинним виданням 21 вересня 2021 року що під час пандемії агентство приділяло першочергову увагу людям, які звертаються за допомогою з приводу раку.

Послуги по лікуванню раку знаходяться на "допандемічному рівні", а останні щомісячні дані свідчать про те, що "понад 200 000 осіб направлені на обстеження і більш як 27 000 почали лікування", — сказав представник.

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: The Epoch Times