П'ятниця, Жов 22, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Вихідці з Індії і Пакистану, а також літні чоловіки більш схильні до ризику важкої форми COVID-19

Вівторок, 28 вересня 2021 року

Медсестра готує щеплення від COVID-19 компанії Pfizer BioNTech в районі Арлета, Лос-Анджелес, Каліфорнія, 23 серпня 2021 року. (Lucy Nicholson/Reuters)

Учені використовували ряд даних, щоб показати, що, хоча ризик важкого перебігу COVID-19 після вакцинації залишається низьким, деякі люди є більш схильними до ризику, ніж інші.

До таких відносяться люди похилого віку та вихідці з Індії та Пакистану.

Також більшому ризику піддаються люди з бідних сімей, люди з ослабленим імунітетом, жителі будинків для похилих і люди з хронічними захворюваннями, такими як синдром Дауна, хвороби нирок, серпоподібно-клітинною хворобою, ВІЛ/СНІД і цироз печінки.

Інструмент, розроблений дослідниками, дозволяє спрогнозувати тих, хто буде найбільш схильний до ризику серйозних ускладнень від COVID-19 після 14 і більше днів від отримання другої дози вакцини, коли, як очікується, виробиться істотний імунітет.

Вони сподіваються на те, що цей інструмент допоможе пацієнтам разом з лікарями приймати рішення про продовження вакцинації та сприятиме розробці політики щодо бустерних щеплень і лікування COVID-19.

Учені Оксфордського університету використовували національні бази даних з кабінетів лікарів загальної практики, дані про імунізацію та тестування на COVID, а також дані про смертність і госпіталізацію.

Було проаналізовано вибірку з більш ніж 6,9 мільйона вакцинованих дорослих, з яких 5,2 мільйона отримали обидві дози вакцини, що відповідає населенню Великобританії у цілому.

До вибірки увійшли: 2 031 випадок смерті від COVID-19 і 1 929 випадків госпіталізації, пов'язаних з COVID, з яких 81 випадок смерті і 71 випадок госпіталізації відбулися через 14 і більше днів після введення другої дози вакцини.

Виходячи з цього, дослідники розрахували ризик за такими показниками, як вік, стать, етнічна група і фонова частота COVID-інфекцій.

Коментуючи питання про те, чому в інших етнічних груп ризик може бути нижче, професор Азіз Шейх з Единбурзького університету, а також співавтор роботи сказав, що це може бути пов'язано з соціальними причинами.

Він сказав: "Я думаю, що той факт, що деякі етнічні відмінності зменшуються, говорить про те, що багато в чому це пов'язано з соціальними факторами — можливо, з міркуваннями професійного ризику тощо".

"Я думаю, що у двох останніх підгрупах це є спекулятивним, адже ці групи — індійці і пакистанці — мають тенденцію до життя у великих домогосподарствах, і тому може відбуватися передача всередині домогосподарств".

Згідно зі статтею, опублікованою в "Британському медичному журналі", дослідники не проводили відмінностей між типами пропонованих щеплень.

Дослідження також могло бути обмежене такими факторами, як схильність COVID-19 за професіями, оскільки така інформація, характер праці, не часто реєструється в медичній картці лікарів загальної практики або лікарняній картці.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...