Субота, Жов 23, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

«Скляний» восьминіг потрапив у об'єктиви камер морських дослідників (ВІДЕО)

Вівторок, 12 жовтня 2021 року

Фото: Schmidt Ocean Institute/schmidtocean.org

Рідкісного «скляного» восьминога вдалося виявити морським біологам з Інституту океану Шмідта. Таку назву головоногий молюск отримав за своє абсолютно прозоре тіло. Єдиними його непрозорими частинами є очні яблука, зоровий нерв і органи травного тракту.

Несподівана зустріч із прозорим восьминогом сталася біля островів Фенікс. Цей архіпелаг знаходиться на відстані понад 5 тисяч кілометрів від австралійського Сіднея. Вчені вирушили до цих островів у рамках експедиції тривалістю більше місяця.

Фото: Schmidt Ocean Institute/schmidtocean.org

Виявлення прозорого восьминога можна вважати величезною удачею, оскільки це дуже рідкісні істоти. Під час експедиції цього головоногого молюска спостерігали двічі.

Про існування восьминогів із прозорим тілом не було відомо до 1918 року. Оскільки зустрічаються вони вкрай рідко, про життя цих істот вчені знають мало. Відомо, що мешкають «скляні» восьминоги у глибоких океанічних водах тропічної та субтропічної зон.

Вважається, що прозоре тіло служить восьминогу для маскування. Цікаво, що його циліндричної форми очі не дуже помітні, якщо дивитися на нього знизу. Вчені припускають, що такі очі служать для кращого маскування істоти в товщі води. Прозорі восьминоги рідко потрапляють в об'єктиви камер дослідників. Якщо їхнє вивчення продовжиться, вчених напевно будуть чекати дивовижні відкриття.

Експедиційне судно, на якому пливли дослідники, належить некомерційному Інституту океану Шмідта. Його засновником є ​​Ерік Шмідт, який у минулому працював генеральним директором Google. У експедиції брали участь і вчені з університету Бостона й інституту Вудс-Хоул.

«Скляні» восьминоги — не єдині прозорі істоти на нашій планеті. Так, у Південній Америці живуть жаби, шкірні покриви яких є настільки прозорими, що крізь них можна роздивитися внутрішні органи цих земноводних.

Читайте далі:

Дослідники океану назвали 10 істот, які вразили їх найбільше

Comments   

загрузка...