Понеділок, Січ 24, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Дослідження виявило, що у собак прискорюється серцебиття, коли вони чують «Я люблю тебе»

Понеділок, 20 вересня 2021 року

Британська компанія Canine Cottages провела дослідження, під час якого вимірювала частоту пульсу у собак. Як показали результати, серцебиття тварини значно прискорюється, коли господар говорить, що любить її.

Дослідники створювали різні ситуації, щоб перевірити, які з них викликають у собак найбільше збудження і хвилювання. Перед цим на собак одягли пристрої з датчиками пульсу.

Перша ситуація полягала у тому, щоб господар сказав собаці, що він її любить. Перевіривши дані пульсометра, дослідники були вражені — серце собаки після звернених до неї слів починало битися аж на 46% швидше!

Під час другої ситуації господар мав погладити свого пса. Після цього пристрій показав, що серцебиття тварини, навпаки, сповільнилося на 22%. Імовірно, коли собака притискається до свого хазяїна, вона просить, щоб її заспокоїли — обійняли чи погладили.

Дослідники також вимірювали частоту серцевих скорочень у людини після того, як вона побачить свого улюбленця. Як виявилося, у той момент, коли господар бачить свою собаку, його пульс прискорюється на 10%.

Експерти зазначають, що собаки, хоча й не можуть сказати про любов словами, здатні виявляти до господаря свою прихильність і роблять це багатьма способами. Однак людина не завжди може розпізнати таку поведінку.

Зокрема, дослідники, які спостерігають за поведінкою тварин, запевняють: коли собака жує ваші речі, вона робить це зовсім не для того, щоб розізлити вас. Навпаки, це своєрідний прояв любові, який говорить про те, що собаці подобається ваш запах і вона заспокоюється, коли жує речі, які пахнуть вами.

Спеціалісти склали список інших типів поведінки, які свідчать про особливу прихильність собаки до свого господаря. Серед таких ознак — підскакування, перевертання догори животом, настирливе привертання вашої уваги, привітання — виляння хвостом тощо.

Слід зазначити, що різні тварини будують свої стосунки з людиною по-різному. Наприклад, бажання собаки лизати ваше лице і прагнення кота робити те ж саме можуть означати зовсім різні речі. Тому потрібно бути уважними до своїх домашніх улюбленців і намагатися зрозуміти їх, адже загалом це для них не може зробити ніхто окрім нас.

Читайте далі:

Чи можуть собаки виявити COVID-19 за допомогою нюху?

Чому коні й собаки можуть гратися разом, — дослідження

Як пес на ім’я Ведмідь рятував коал в Австралії

Comments   

загрузка...