• Чи варто дозволяти собаці облизувати обличчя?

  • Четвер, 30 серпня 2018 року

Люди, які дуже люблять своїх домашніх вихованців, нерідко дозволяють їм облизувати обличчя. Багато хто говорить, що у цьому немає нічого небезпечного. Але чи так це насправді?

Звідки у собак звичка лизати обличчя?

Можна подумати, що собаки роблять це з любові, але є й декілька інших причин:

  • їм подобається смак спітнілої солоної шкіри;
  • вони отримують винагороду за це ласкою господарів;
  • цуценята облизують рот матері на знак підкорення — так само собака облизує того, хто, як їй здається, головніший за неї;
  • з медичних або поведінкових причин, що вимагають консультації із фахівцем.

Чи дозволяти собаці облизувати обличчя?

У кишечнику собаки живуть всілякі бактерії та паразити: сальмонела, кишкова паличка, клостридії та кампілобактерії. Деякі з них можуть передаватися людям і викликати різні захворювання.

«Потрапляння слини собаки на неушкоджену шкіру здорової людини малоймовірно викличе якісь проблеми», — говорить д-р Лені К. Каплан із Коледжу ветеринарної медицини Корнельського університету. Але оскільки бактерії легше проникають через слизові оболонки рота, очей і носа людини, Каплан радить уникати того, щоб собака облизувала ці частини обличчя.

Для однієї людини у Вісконсині така увага від власної собаки призвела до бактеріальної інфекції крові, викликаної капноцитофагою, і зрештою йому ампутували кінцівки. Жінка у Вісконсині померла від інфекції капноцитофаги всього через два дні після того, як нове щеня укусило її.

Хоча подібні випадки рідко зустрічаються, є й інші причини, з яких не варто дозволяти собаці облизувати обличчя. «Перш ніж ви поцілуєте собаку, подумайте про те, де був її ніс, — радить ветеринар Кларк Фобян. Цілком можливо, вона нюхала мертву тварину на узбіччі дороги, іншу собаку або контейнер для сміття». Також не варто думати, що голова собаки набагато безпечніша, ніж її рот. Якщо у собаки є інфекція, мікроби можуть переміщатися по всьому тілу.

Якщо у людини ослаблена імунна система (проходить хіміотерапію, страждає діабетом тощо), варто уникати тісного контакту із тваринами. Це ж правило стосується вагітних жінок, немовлят, літніх людей і всіх, у кого на шкірі є відкриті подразнення (наприклад, підлітків з акне).

Читайте далі:

У похід із собакою: як надати першу допомогу

Три собаки допомагають засадити ліс, що вигорів внаслідок пожежі в Чилі

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...