П'ятниця, Жов 22, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Дослідники океану назвали 10 істот, які вразили їх найбільше. ФОТОрепортаж

Четвер, 2 вересня 2021 року

Люди досі дивуються широкому розмаїттю форм життя, яке існує в темряві під товщею води. Океан маловивчений, і нещодавно відкриті види особливо вражають. Деякі з них повністю відрізняються від усього, що звикла бачити людина, тому іноді нам важко навіть повірити в їхнє існування.

Цікаво, а які морські створіння найбільше захоплюють сучасних біологів?

У 2020 році свій рейтинг десяти найбільш дивних глибоководних істот склали вчені з Науково-дослідного інституту акваріумів в Монтерей-Беї, MBARI (позиції наведено в порядку спадання).

10 - Tomopteris Worm

Цей черв'як плаває, роблячи «ногами» хвилясті рухи, і може завмирати на місці, після чого починає рух у протилежному напрямку, не розвертаючись, тобто не змінюючи положення свого тіла! Також він здатний пересуватися дуже швидко і, круто вигинаючись, робити різкі повороти.

Фото: mbari.org

9 - Crossota Jelly

Crossota схожа на підводний феєрверк. Її щупальця можуть рухатися в різних напрямках, але, зачувши небезпеку, медуза підбирає їх і стрімголов забирається геть.

8 - Pacific Viperfish

У цієї глибоководної риби зуби настільки гострі і довгі, що вона не може повністю закрити свою пащу. Однак вони служать зовсім не для того, щоб пронизувати здобич, а для того, щоб не дати їй виплисти назад із хижого рота.

Фото: MBARI/youtube.com

7 - Strawberry Squid

Вчені називають цього кальмара полуничним через забарвлення й дрібні точки на його тілі. У нього два ока: одним, невеликим, тварина розрізняє дрібні сяючі організми в товщі води, а другим, більшим, оглядає силуети й тіні, які проносяться нагорі.

Фото: MBARI/youtube.com

6 - Feather Star

Ці істоти, як і морські зірки, живуть на дні. Коли вони нерухомі, їх легко сплутати з екзотичними квітами. І раптом, граціозно перебираючи «пелюстками», морські лілії піднімаються з місця і пливуть у темряву.

5 - Phronima amphipod

Phronima можна порівняти із креветками. Вони дуже маленькі, але виглядають і поводяться як справжні монстри. Прогризаючи тіло обраної ними тварини (наприклад, сальпи), вони вбивають її, з'їдають нутрощі, а потім відкладають у порожній оболонці яйця.

Фото: Eric A. Lazo-Wasem - Gall L (2019)/Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication

4 - Pompeii Worms

Черви Помпей недарма отримали назву на честь давньоримського міста, похованого під попелом внаслідок виверження вулкана. Вони мешкають у гідротермальних джерелах, де температура води може сягати 200°C.

Фото: MBARI/youtube.com

3 - Bloody Belly Comb Jelly

Ця істота належить до гребневиків. Її прозоре тіло має насичений червоний колір, а з боків розташовані вісім борозен, у яких грають райдужні переливи.

Фото: mbari.org

2 - Vampire Squid

Кальмар-вампір не п'є нічию кров. Однак у профіль він дійсно нагадує підводного кажана, очі якого періодично змінюють колір із синього на червоний і навпаки (залежно від освітлення).

1 - Barreleye Fish

Дослідникам не відома жодна інша риба, що подібна на цю. У передній частині її тулуба є щось на зразок симпатичної мордочки. А придивившись можна помітити, що верхня частина голови рибини прозора! Як не дивно, але великі зелені очі розташовані саме в ній. А дві маленькі капсули над ротом — це органи нюху.

Фото: MBARI/youtube.com

Читайте далі:

7 надздібностей дельфінів, про які дізналися вчені, — дослідження

Медузи старші за динозаврів на сотні мільйонів років, — дослідження

Зворушливі фільми про тварин — для дітей та дорослих

Comments   

загрузка...