Субота, Гру 4, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

«Будинок пилу» з вірша надрукували на 3D-принтері

П'ятниця, 29 жовтня 2021 року

Фото: 3dwasp.com

В основу цього незвичайного твору мистецтва було покладено вірш, написаний комп'ютером. Ще в 1967 році художники Е. Ноулз і Д. Тенні запрограмували комп'ютер на написання вірша, в одному з фрагментів якого було словосполучення «будинок пилу».

Зрештою виникла цікава ідея втілити цей вірш у створенні реального будинку. Його вже відбудовували декілька разів у різних варіантах (один із цих проєктів було реалізовано в Каліфорнійському університеті мистецтв, де викладала Елісон Ноулз).

Фото: 3dwasp.com

У 2021 році Ноулз створила нову версію скульптури за мотивами написаного комп'ютером вірша. Тільки цього разу для будівництва було обрано 3D-принтер.

Загальна площа будинку склала 16 квадратних метрів. Його друкували на принтері від італійської компанії WASP, і увесь процес зайняв близько 50 годин. Примітно, що для створення скульптури обрали натуральні матеріали - сиру землю в поєднанні з біологічними відходами.

Фото: 3dwasp.com

Назвати такий будинок придатним для постійного проживання навряд чи можна, а ось для ночівлі він цілком згодиться. Вартість ночівлі всередині твору сучасного мистецтва становить від 166 євро для пари (у будинку може поміститися дві людини).

У компанії WASP кажуть, що сьогодні у світі відбуваються різні важливі і масштабні процеси, які обов'язково впливають на людину, змушуючи її змінювати спосіб життя, пристосовуючись до змін середовища.

Представники компанії стверджують, що одна ніч, проведена в «Будинку пилу», дозволить людині відкрити свій розум для всього нового, що її оточує в сучасному світі.

Елісон Ноулз звертає увагу на економічну доцільність будівництва (вірніше, друкування) таких будинків. За її словами, вартість друку на принтері значно нижче вартості використання класичних технологій будівництва. До того ж друк відбувається швидко, і для цього використовуються екологічно чисті матеріали.

Читайте далі:

Готелі «Пташине гніздо» і «Літаюча тарілка» підвішені між деревами у Швеції

Comments   

загрузка...