Субота, Гру 4, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Лікарі тепер можуть виписувати івермектин, гідроксихлорохін не за призначенням для лікування COVID-19: прокурор штату Небраска

Субота, 23 жовтня 2021 року

Генеральний прокурор штату Небраска Дуг Петерсон виступає перед будівлею Верховного суду США у Вашингтоні, 9 вересня 2019 року (Alex Wong/Getty Images)

Генеральний прокурор штату Небраска, США, Дуг Петерсон опублікував юридичний висновок з приводу лікування COVID-19. У документі говориться, що його відомство не буде домагатися дисциплінарних заходів щодо лікарів, які призначають гідроксихлорохін або івермектин як ліки, що не входять до переліку лікарських засобів для лікування або профілактики COVID-19.

Висновок (pdf), опублікований 14 жовтня, став відповіддю на запит Даннетт Сміт, генерального директора Департаменту охорони здоров'я штату, який займається ліцензуванням і дисциплінарною роботою з лікарями. Сміт запитала, чи буде «вважатися незаконним або іншим чином, підлягає дисциплінарному стягненню», призначення лікарями івермектина, гідроксихлорохіну або інших препаратів "не за призначенням" для лікування або профілактики COVID-19.

Республіканський генеральний прокурор заявив у висновку, що його офіс вважає, що «наявні дані не виправдовують порушення дисциплінарних справ проти лікарів тільки тому, що вони виписують івермектин або гідроксихлорохін для профілактики або лікування COVID-19».

«Медичні працівники в цілому можуть бути притягнуті до дисциплінарної відповідальності, якщо вони нехтують отриманням згоди, обманюють своїх пацієнтів, призначають надмірно високі дози, не перевіряють протипоказання або здійснюють інші неправомірні дії», — написав Петерсон.

За його словами, відомство не рекомендує будь-які конкретні методи лікування COVID-19, а тільки варіанти раннього лікування, як це було запропоновано Міністерством охорони здоров'я. Він зазначив, що деяким пацієнтам ці препарати допомогли.

«Дозвіл лікарям розглядати ці ранні методи лікування дозволить їм оцінити додаткові засоби, які можуть врятувати життя, позбавити пацієнтів від госпіталізації та полегшити й без того напружену систему охорони здоров'я», — доповнив Петерсон.

В юридичному висновку також зазначається, що можуть бути й інші багатообіцяльні ліки, не призначені для боротьби з вірусом COVID-19.

Гідроксихлорохін, протизапальний і протималярійний препарат, здобув популярність і став об'єктом пильної уваги після того, як колишній президент Дональд Трамп заявив, що приймає його як профілактичний засіб.

Минулого року медичний журнал The Lancet спочатку опублікував статтю, що засуджувала гідроксихлорохін, а потім відмовився від неї після того, як понад 100 медичних фахівців висловили серйозні претензії до дослідження.

Facebook, Twitter і YouTube в липні 2020 року видалили відео групи лікарів, які виступали за його використання для раннього лікування і профілактики в умовах пандемії.

Дослідження, опубліковане 1 січня в Американському медичному журналі, показало, що гідроксихлорохін допомагає знизити смертність на ранніх етапах лікування COVID-19.

Всесвітня організація охорони здоров'я в березні не рекомендувала використовувати гідроксихлорохін для лікування COVID-19.

Івермектин — препарат, який широко використовується проти деяких паразитарних черв'яків, а також для лікування корости, вошей і розацеї у людей. Деякі лікарі хвалять його при використанні для раннього лікування COVID-19.

Дві групи, Front Line COVID-19 Critical Care Alliance і British Ivermectin Recommendation Development Group, закликали використовувати івермектин для лікування COVID-19. Існує не менш 63 досліджень https://ivmmeta.com/, з яких 45 рецензованих, по лікуванню COVID-19 івермектином.

Американська медична асоціація, Американська асоціація фармацевтів і Американське товариство фармацевтів систем охорони здоров'я заявили в вересневій спільній заяві, що вони виступають проти його використання поза клінічних випробувань як ліки проти COVID-19.

В Австралії регулювальний орган в галузі терапії обмежив призначення івермектина при COVID-19 і інше використання не за призначенням тільки певним фахівцям, включаючи лікарів-інфекціоністів, дерматологів, гастроентерологів та гепатологів.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...