Субота, Гру 4, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

З картопляної шкірки зробили упаковку для картоплі фрі (ВІДЕО)

Середа, 20 жовтня 2021 року

Дизайнерам з Мілана вдалося розробити упаковку для картоплі фрі з картопляної шкірки. Таким чином можна цілком раціонально використовувати відходи, які зазвичай просто викидають на звалища.

 

Фото: Pietro Gaeli, Simone Caronni, Paolo Stefano Gentile

Авторами розробки є С. Каронні, П. Гаелі і П. С. Джентіле. Створена ними упаковка має конусоподібну форму. Використовувати її можна для розфасовки не тільки картоплі фрі, а й інших продуктів і готової вуличної їжі.

За словами одного з авторів проєкту, виробники картоплі фрі продукують і величезну кількість шкірки, яка залишається після чистки картоплі. І основною ідеєю і метою проєкту було створення упаковки з відходів, у яку можна було б завертати харчові продукти.

Фото: Pietro Gaeli, Simone Caronni, Paolo Stefano Gentile

Картопляна шкірка відмінно підходить в якості сировини для виробництва упаковки, адже в ній багато крохмалю і клітковини. Для підготовки шкірки до виробництва її спочатку вимочують, а потім ретельно просушують. У результаті окремі шматочки склеюються між собою, після чого тверднуть. Матеріал, який виходить зі шкірки, може розкладатися природним шляхом, оскільки він повністю зроблений із відходів виробництва картоплі.

Викинута упаковка, зроблена з картопляної шкірки, не пропаде даремно. Вона може послужити їжею для тварин, адже багатьом із них (наприклад, диким свиням) картопля дуже до смаку. Але навіть якщо тварини не з'їдять її, вона почне швидко розкладатися у ґрунті, подібно до звичайної шкірки або цілої картоплини. За бажання таку упаковку можна використовувати і як натуральне добриво для рослин, при цьому повністю безпечне.

Якби вдалося масштабувати виробництво упаковки зі шкірки картоплі, це дало б можливість знизити обсяги використання інших матеріалів, які забруднюють навколишнє середовище. Також це дозволило б із користю для людини і природи використовувати відходи, що залишаються у результаті виробництва картоплі фрі та іншої продукції з картоплі.

Читайте далі:

У Голландії фрукти почали перетворювати на шкіру

 

 

 

https://www.springwise.com/innovation/food-drink/paolo-stefano-ecological-fries-packaging

Comments   

загрузка...