ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Британії використовують яєчну шкаралупу для облицювання стін (ВІДЕО)

Велика Епоха
Фото: Tracy Wong

Студія Nature Squared відома тим, що створює будівельні матеріали із природної сировини. Для виробництва використовуються раковини молюсків, трава і навіть занедбані гнізда термітів. Сьогодні в асортименті будматеріалів від цієї студії можна побачити і плитку для облицювання стін, зроблену з яєчної шкаралупи.

Плитка виробляється на Філіппінах, а сировиною виробництво забезпечують місцеві пекарні і ферми. Колекцію розробила дизайнер Елейн Ян Лінг Нг.

Щоб зробити плитку, шкаралупу спочатку очищають і подрібнюють, а потім додають у неї природні барвники. Далі до порошку зі шкаралупи додають сполучні речовини, після чого відбувається формування плитки. Після затвердіння вона стає дуже міцною та ідеально підходить для облицювання стін.

Компанія, яка займається виробництвом плитки з яєчної шкаралупи, була заснована ще в 2000 році. Метою було створення будівельних і оздоблювальних матеріалів з екологічно чистої сировини — відходів, щоб максимально їх використовувати і не викидати.

Для виробництва одного квадратного метра плитки потрібна шкаралупа від 3 тисяч яєць. Зазвичай яєчна шкаралупа викидається, але завдяки роботі Nature Squared вона перетворилася на цінну природну сировину для виробництва оздоблювального матеріалу.

Плитка, зроблена з яєчної шкаралупи, має всі переваги, які притаманні керамічній плитці. За нею просто доглядати, вона легко миється і підходить для укладання у приміщеннях з підвищеною вологістю.

Творці сподіваються в майбутньому зробити плитку, яку можна було б використовувати і в якості підлогового покриття.

Питання раціонального використання яєчної шкаралупи сьогодні дуже актуальне, адже яйця є одними з найбільш популярних продуктів харчування. Згідно зі статистикою, щорічно світове виробництво дає близько 250 тисяч тонн яєчної шкаралупи, а велика її частина потрапляє на звалища і не переробляється.

Якби вдалося розширити масштаби виробництва плитки з цієї сировини, можна було б скоротити кількість шкаралупи, яка викидається на звалища і не приносить ніякої користі.

Читайте далі:

Яєчна шкаралупа — не сміття! Корисні ідеї застосування