Неділя, Січ 23, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

В Італії створено підводні городи з грибами і рослинами. ФОТОрепортаж

Понеділок, 25 жовтня 2021 року

Все фото: nemosgarden.com

Перший у світі підводний город створили італійські вчені. Як з'ясувалося, овочі, зелень і навіть гриби прекрасно почуваються в ізольованих від зовнішнього середовища куполах, встановлених під водою. У них рослини і гриби спокійно ростуть і розвиваються.

Проєкт розробляється Ocean Reef Group і націлений на те, щоб вивчити можливості вирощування сільськогосподарських культур під водою. Адже італійський клімат дуже жаркий, і з часом через підвищення температури повітря може статися так, що вирощувати культури на відкритому ґрунті в деяких районах країни буде неможливо.

В теорії можна було б значно збільшити розміри скляних куполів, щоб в них можна було вирощувати більше рослин і грибів, створюючи під водою цілі плантації. Ідея здається досить фантастичною, однак успіхи італійських ентузіастів в реалізації проекту показують, що підводні городи — це цілком реально і може бути здійснено.

Сьогодні кожен бажаючий може своїми очима побачити, як ростуть і розвиваються рослини в підводних замкнутих біосферах. Для цього з об'єкта ведеться пряма трансляція.

Знаходиться підводний город на глибині восьми метрів, неподалік від узбережжя Нулі в Лігурії. Для функціонування системи потрібна електрика, для формування якої використовується сонячна енергія. Для поливу рослин використовується конденсат, який утворюється при випаровуванні морської води. Таким чином, система є самодостатньою, витрачати великої кількості цінних ресурсів на підтримку її роботи не потрібно. Це може стати новим словом у виробництві продуктів харчування з використанням інноваційних технологій.

На сайті проєкту можна прочитати, що високий тиск, який спостерігається на глибині, насправді позитивно впливає на швидкість росту рослин. Але вчені ще не так багато знають про це, адже досліджень, які стосуються вирощування наземних рослин у товщі води, вкрай мало.

Радує те, що в незвичайних умовах вирощування рослини добре почуваються і дають особливо ароматні плоди. Вирощування в повністю ізольованих підводних куполах дозволяє здійснювати контроль за умовами, а також захистити рослини від агресивних чинників довкілля. До прикладу, на підводних городах рослинам не зможуть зашкодити птахи і тварини, культури будуть надійно захищені від палючого сонця і завжди в достатній кількості отримуватимуть вологу. Якщо проєкт розширять, він відкриє для Італії нові перспективи у виробництві продуктів харчування.

Читайте далі:

Дизайнери створили посуд з піску для підводного ресторану в Норвегії

Comments   

загрузка...