Неділя, Січ 23, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Одномісний електричний апарат вертикального зльоту й посадки розробили в Японії

Понеділок, 29 листопада 2021 року

Компанія teTra Aviation Corp нещодавно представила перший електричний літак з вертикальними зльотом і приземленням, який називається Mk5. Це легкий і компактний літальний апарат, розрахований всього на одного пілота.

Фото: teTra aviation corp/Rex Alexander

Для будівництва літака використовували алюміній і армоване вуглецеве волокно. Зліт, рух і посадку апарату забезпечують 32 двигуна, які дозволяють літаку підніматися з землі вертикально, без злітної смуги.

Щоправда, людям із великою вагою політ на такому повітряному транспорті буде недоступним. У невеликих електричних літаках передбачені суворі обмеження по вазі. Так, максимальна вага пілота дослідного зразка не повинна перевищувати 79 кг. Очікується, що в комерційній версії нових літальних апаратів максимально допустиме навантаження буде досягати 91 кг.

Фото: teTra aviation corp/Rex Alexander

Користуватися особистим електричним літаком зможуть ті, у кого є ліцензія приватного пілота. Купити літак можна у вигляді набору, і тоді літальний апарат потрібно буде збирати своїми руками. Але ті покупці, які не хочуть цього робити або сумніваються у своїх можливостях зібрати літак, можуть замовити його вже повністю готовим до використання.

Оскільки для того, щоб піднятися в повітря, такому апарату не потрібно злітна смуга, він може злітати навіть із невеликого майданчика. Це розширює можливості використання електричних літаків вертикального зльоту в порівнянні зі звичайними літаками, які перед злетом повинні розганятися.

У компанії говорять, що мета розробки електричних літаків — створити суспільство, у якому люди могли б вільно переміщатися повітрям на власних літальних апаратах. Це набагато зручніше і швидше, ніж їздити на автомобілях. До того ж електричні літаки, на відміну від звичайних, не використовують рідке паливо і тому не так забруднюють навколишнє середовище.

Чи буде популярним такий транспорт серед покупців і як електричні літаки будуть проявляти себе в дії, покаже час. У будь-якому випадку японці знову змогли здивувати світ ще одним цікавим і корисним винаходом.

Читайте далі:

Представлено нову версію дирижабля з мінімальним викидом вуглецю

Comments   

загрузка...