Неділя, Січ 23, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

У Ванкувері відкрили нову колонію бабаків — виду, який знаходяться під загрозою зникнення (ФОТО)

Субота, 27 листопада 2021 року

Фото: marmots.org

На острові Ванкувер дослідниками була відкрита нова колонія бабаків, що дуже порадувало канадських захисників природи. Справа в тому, що цей милий гризун дуже рідко зустрічається і входить до переліку зникаючих видів.

За словами А. Тейлора, який займає пост виконавчого директора Фонду відновлення бабаків, відкриття нової колонії було дійсно довгоочікуваною подією. У колонії є як дорослі тварини, так і дитинчата і однорічні особини.

Фото: CBC.ca

Бабаки, які живуть на острові Ванкувер, є його ендеміками. Середовище їхнього існування — високі гори з альпійськими луками. Але останнім часом чисельність гризунів стрімко зменшувалася через скорочення їхнього природного місця існування. Так, у 2003 році на острові налічувалося всього 27 особин.

Для відновлення популяції вживалися заходи з розведення бабаків у зоопарках, які принесли свої плоди. Завдяки старанням зоологів вдалося збільшити популяцію гризунів до двох сотень особин. У новій, нещодавно відкритій колонії, налічується близько 10-12 тварин.

Фото: marmots.org

Виявлення нової колонії звірків стало свідченням того, що бабаки почали активно розмножуватися у природі і формувати нові групи, відділяючись від інших колоній. Але, не дивлячись на обнадійливе відкриття нових тварин, вид все ще перебуває в загрозливому становищі.

Бабаки у природі можуть сильно страждати від посухи, яка позбавляє їх достатньої кількості свіжої трави для проживання. Також вони стають жертвами хижих ссавців і птахів. Протягом усього літа вони повинні посилено харчуватися, щоб до зимової сплячки накопичити достатню кількість підшкірного жиру. Словом, перешкод для швидкого відновлення виду чимало, проте фахівці налаштовані позитивно і бачать у виявленні нових колоній добрий знак.

Фото: marmots.org

Відмінною рисою ванкуверських бабаків є їхнє хутро, забарвлене в насичений шоколадно-коричневий колір. У районі носа, підборіддя, грудей і чола вони прикрашені білими цятками. Примітно, що ці бабаки мають більш багатий набір звуків для спілкування і подачі сигналів, ніж бабаки інших видів.

Читайте далі:

Зворушливі фільми про тварин — для дітей та дорослих

Життя на згарищі: як в австралійські ліси приходить весна

Comments   

загрузка...