Неділя, Січ 23, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Найбільший золотий самородок вагою 9 кілограмів буде проданий на аукціоні від 700 000 до 1,2 мільйона доларів. ФОТОрепортаж

П'ятниця, 26 листопада 2021 року

(Люб'язно надане Heritage Auctions/HA.com)

 

Найбільший золотий самородок, колись знайдений на Алясці, буде виставлений на аукціон у Техасі у грудні та, як очікується, принесе понад 700 000 доларів.

Влітку 1896 понад 100 000 старателів приїхали на північний захід Канади після того, як в районі річки Клондайк було знайдено золото. Приблизно через 100 років, у 1998 році, старатель, на ім'я Баррі Клей — так говорить історія — розгрібав бруд бульдозером вздовж берега шахти Свіфт-Крік, коли він виявив гігантський золотий самородок розміром з м'яч для софтболу.

Кажуть, що Клей закопав самородок біля дерева, роздумуючи, що з ним робити, а потім перевіз його до міста і зрештою продав його безпосередньо покупцеві.

Сьогодні цей шмат золота відомий як "Самородок століття". Він важить колосальні 20 фунтів (9,07 кг) і є найбільшим золотим самородком, колись виявленим на Алясці, за даними Heritage Auctions, і другим за величиною в Західній півкулі після самородка Кортеса, знайденого в Мексиці.

"Це такий історично значущий предмет", — сказав Крейг Кіссік, директор відділу природи та науки Heritage Auctions. "Сам факт того, що це найбільший самородок, знайдений у штаті Аляска, — що ще можна сказати, у вас закінчаться слова."

"У нього немає аналогів".

8 грудня історичний самородок буде виставлений на аукціон Heritage Auctions у Далласі разом із безліччю інших елітних зразків золота, включаючи кілька кристалізованих золотих виробів та рідкісних, примітних самородків.

(Люб'язно надане Heritage Auctions/HA.com)

 

"Рідкісна група золотих зразків, подібна до цієї, ніколи не виставлялася на аукціон", — сказав Кісік. "Групу такого розмаху та калібру навряд чи можна побачити знову".

За словами Кісіка, торги за "Самородок століття" розпочнуться з 675 000 доларів, а його оцінна вартість становитиме від 800 000 до 1,2 мільйона доларів.

Золото, знайдене у формі самородка, зустрічається рідше, ніж золото у перетопленому вигляді, тому такі естетичні колекційні екземпляри, як ці, збільшують вартість, адже у світі існує менше ніж 50 золотих самородків вагою понад 250 унцій, за словами Кісіка. Але історичне значення столітнього самородка немає собі рівних.

"Більшість видобутого золота проходить процес перероблення", — додав Кісік. "Золотий самородок вагою в одну унцію — це навіть більша рідкість, ніж діамант п'ять каратів".

(Люб'язно надане Heritage Auctions/HA.com)

Серед інших чудових і "чарівних" зразків, виставлених на аукціон, — шматок кристалізованого золота зі знаменитої шахти "Орлине гніздо" в Каліфорнії — чудовий листоподібний зразок, що нагадує "застиглий гейзер золота", за який, як очікується, буде заплачено 200 000 доларів або більше.

"Структура чи атомне розташування кристалів золота такого розміру ніколи раніше не вивчалися", — сказав мінералог Університету Майамі Джон Ракован, — "і ми маємо унікальну можливість зробити це".

Ще один кристалізований шматок сусального золота, представлений на аукціоні, демонструє "тонку форму візуально разючих кристалів" і колись належав легендарному мексиканському колекціонеру мінералів доктору Мігелю Ромеро. Його вартість оцінюється в 150 000 доларів США та більше.

(Люб'язно надане Heritage Auctions/HA.com)

(Люб'язно надане Heritage Auctions/HA.com)

На аукціоні також буде представлено багато інших виробів із золота високої проби.

За матеріалами The Epoch Times USA

Comments   

загрузка...