ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Мексиці повністю заборонили перевіряти косметику на тваринах

Велика Епоха
Фото: worldanimalnews.com

Нещодавно в Мексиці було ухвалено федеральний закон, який забороняє використання тварин для тестування косметичних засобів. Це стало радісною новиною для захисників природи, які вже багато років домагаються заборони використання в подібних цілях піддослідних щурів, кроликів, морських свинок та інших нешкідливих звірів.

За новим законом, у країні забороняється і виробництво косметики, яка тестується на тваринах. Мексика стала першою північноамериканською країною, у якій почала діяти така заборона.

Фото: Diana Polekhina/unsplash.com

Тестування косметики на тваринах сьогодні є безглуздям. У виробників в арсеналі є безліч інгредієнтів, які використовуються вже багато років і безпека яких для здоров'я багаторазово доведена. Тому засоби, виготовлені з таких інгредієнтів, зазвичай не потребують додаткового тестування.

А якщо перевірити той чи інший продукт все ж потрібно, для цього можна використовувати провідні методи — замість застарілих, які базуються на випробуваннях із тваринами. Завдяки цьому можна врятувати тисячі тварин від мук і припинити жорстоку практику використання їх як піддослідних.

У сусідніх США все ще випробовують косметичні засоби на тваринах, але в деяких штатах це вже заборонили. Першопрохідниками в цьому стала влада Каліфорнії. Вона ухвалила відповідний закон ще у 2018 році. Далі заборону на тестування з використанням тварин запровадили у шести інших штатах. Варто сподіватися, що в майбутньому заборону буде введено повсюдно.

Фото: unoL/iStock.com/HumaneSociety.org

Тестування косметики на тваринах перетворюється для них на справжні тортури. Речовини, які потрібно перевірити, можуть вводити в горло, капати в очі або наносити на шкіру. Нескладно здогадатися, які муки тим часом відчувають беззахисні кролики, морські свинки та інші піддослідні.

На законодавчому рівні подібні заборони було прийнято у 41 країні. Заборона — це прояв людяності та ознака усвідомлення безглуздості випробувань косметики на тваринах.

Читайте далі:

Лікарі попереджають про поширення примусового видаляння органів на Заході

У Новій Зеландії планують заборонити тютюнопаління до 2025 року