ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Маріко Кусумото створює з тканини дива морської природи (ФОТО)

Велика Епоха

Маріко Кусумото займається незвичним і захоплюючим мистецтвом - створенням скульптур із текстилю. Художниця працює із тканинами протягом останніх восьми років, однак до цього головним для неї матеріалом був метал, розповідає My Modern Met.

Фото: Mariko Kusumoto

За словами самої Маріко, бажання стати художницею прийшло до неї ще у шкільні роки. У середній школі вона почала осягати ази образотворчого мистецтва, дізналася багато нового про живопис, дизайн і скульптуру. Після школи ходила до художнього коледжу, і в той час головним захопленням молодої художниці був олійний живопис. Але трохи пізніше її зацікавила гравюра і травлення металу. Використання металу у творчості стало основним напрямком роботи Кусумото з 1995 року.

Фото: Mariko Kusumoto

Бажання попрацювати з тканиною виникло у художниці в 2013 році. Вона каже, що їй подобається м'якість і податливість цього матеріалу, його текстура. І в той же час зізнається, що максимальний потенціал того, що вона здатна зробити з використанням тканини, для неї самої поки залишається таємницею.

Головною музою для художниці є природа. Адже вона створює такі форми, від складності та досконалості яких просто захоплює дух. І Кусумото намагається відтворювати ці форми, використовуючи тканину. Одного разу вона знайшла на блошиному ринку дивовижний мозковий корал, який зацікавив її своєю незвичайною формою і структурою. За її словами, вона була просто зачарована цим витвором природи і вирішила відтворити корал за допомогою тканини.

Кусумото звертає увагу на велику різноманітність сучасних видів тканини. Кожен вид має свої унікальні характеристики, які можна відчути, навіть злегка доторкнувшись до матеріалу. Для створення скульптур художниця використовує запатентовану технологію термофіксації.

Зараз Маріко Кусумото готується до персональної виставки, яка відбудеться в травні наступного року у Флориді. На ній художниця збирається продемонструвати як скульптури, так і придатні для вдягання аксесуари з тканини.

Читайте далі:

Художниця вишиває за своїми ескізами маленькі світи серед квітів