Понеділок, Жов 25, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

У Новій Зеландії планують заборонити тютюнопаління до 2025 року

Вівторок, 4 травня 2021 року

Фото: Ömer Faruk Bekdemir/unsplash.com

Влада Нової Зеландії розробляє план щодо заборони куріння, який містить декілька кроків. Один із них — прийняття закону, згідно з яким людям, які народилися після 2004 року, заборонять купувати тютюнові вироби.

Фото: Myriams-Fotos/pixabay.com

Щоб зробити наступне покоління некурящим, розробники проекту внесли низку пропозицій, інформує The Guardian. Серед них — обмеження рівня нікотину, дозволеного в тютюнових виробах, заборона небіорозкладаних фільтрів, закріплення мінімальної ціни на тютюн і скорочення кількості точок, де можна торгувати тютюном і сигаретами.

Окрім того, згідно із запропонованим законом, який може набути чинності 1 січня 2022 року, всі особи, яким на той час не виповнилося 18 років або ті, хто народився після 1 січня 2004 року, більше не зможуть законно купувати в Новій Зеландії тютюнові вироби для куріння.

Фото: IndysNOISYCRICKET/etsy.com

Онкологічне товариство Нової Зеландії привітало ці ініціативи. Люсі Елвуд, його виконавчий директор, вважає, що від тютюну необхідно відмовитися. Вона назвала тютюн «найшкідливішим споживчим продуктом в історії».

Члени товариства стурбовані тим, що тютюн продається в магазинах (у середньому, в шести різних точках), розташованих в межах 10 хвилин пішки від середньоосвітніх шкіл.

Однак плани щодо заборони на куріння зазнали критики з боку тих, хто вважає, що вони можуть призвести до непередбачуваних наслідків (наприклад, до розорення маленьких магазинів або розширення чорного ринку тютюнових виробів).

Фото: Thandy Yung/unsplash.com

Тютюнопаління — основна причина передчасної смерті та інвалідності в Новій Зеландії. Щорічно від нього вмирає майже 5000 осіб, тобто більше половини новозеландців, які палять. Його називають причиною кожної четвертої смерті від раку в цій країні.

Особливо високий рівень споживання тютюну серед представників корінного народу маорі та спільнот пасифіка (вихідців із тихоокеанських островів). Новозеландська спільнота боротьби з раком назвала куріння основною причиною смертей, яким можна було б запобігти, серед маорійців. Рак є основним фактором ризику смерті маорійських жінок і другорядним фактором ризику смерті маорійських чоловіків.

Читайте далі:

Любителям нікотину особливо легко заразитися коронавірусом — доктор Норман Сван

Як куріння руйнує ваш будинок?

Влада Індії заборонила використання пестицидів у Гімалаях

ЄС частково заборонив експорт пластикового сміття до країн, що розвиваються

Comments   

загрузка...