Четвер, Тра 6, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Художниця написала пальцями свою «Зоряну ніч» над пустелею

Понеділок, 12 квітня 2021 року

Американська художниця Айріс Скотт створила дивовижний пейзаж, використовуючи замість пензликів свої пальці. Велика картина «Sage and Time», виконана в реалістичнішій манері, ніж відома «Зоряна ніч» Ван Гога, повною мірою відтворює чарівну атмосферу природи нічної пустелі.

Айріс Скотт (Iris Scott) народилася в місті Мейпл-Валлі, штат Вашингтон. Писати пальцями почала після 2010 року, а до цього малювала аквареллю, акрилом, вугіллям і пастеллю.

Щоб створити картину олійними фарбами в техніці пальчикового живопису, художниця одягає на руки рукавички. Її пальці швидко танцюють полотном, і дехто порівнює цей процес із грою піаніста.

У 2021 році Айріс завершила роботу над пейзажем під назвою «Sage and Time» («Шавлія/Мудрець і Час»). Художниця розповідає, що їй хотілося «передати те відчуття простору, яке люблять астрономи».

Переїхавши жити в північну частину штату Нью-Мексико, вона отримала можливість насолоджуватися краєвидами, ночуючи під відкритим небом просто у спальнику, без намету.

«Я була вражена, виявивши, що усе своє життя помилялася щодо кольору зірок... Боже мій, зірки не просто білі. Вони являють собою повний спектр червоних, пурпурних, синіх, зелених, жовтих і оранжевих відтінків, які мерехтять там у високості, — говорить Айріс. — Маленькі сосни і ялівець витончені, але древні; пейзаж одночасно суворий і гостинний. Пустеля — чарівне місце, і я по вуха закохана в неї».

Автор дала картині назву «Шавлія і Час», ґрунтуючись на усвідомленні того, що світло всіх цих зірок (одні перебувають за мільйони світлових років від нас, інші — за мільярди або сотні тисяч) зливається разом в той один момент, коли людина спостерігає за ними над рослинами шавлії.

«Шавлія стала схожою на синє полум'я, а місцеві сосни нагадують про мазки нашого улюбленого Ван Гога. Я схилялася до ідеї віддати належне «Зоряній ночі», але замість цього вибрала менш стилізований і більш реалістичний підхід», — пояснює художниця.

У техніці малювання пальцями художниця створює не лише пейзажі, але й детально промальовані натюрморти і портрети. Процесом і деталями вона ділиться з підписниками на своїй сторінці в Інстаграм.

Читайте далі:

Готель у пустелі Ізраїлю зроблено з огляду на древні традиції цього регіону

Новий знімок туманності у формі метелика зробив «Дуже великий телескоп» VLT

Скульптор створив ангела, який завис у повітрі

Comments   

загрузка...