Понеділок, Лис 29, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

«Стілець для вінілових пластинок» зробили з пластикового сміття в Індонезії (ФОТО)

Середа, 24 листопада 2021 року

Из пластиковых отходов создали стул с отсеком для пластинок (ФОТО)

Техно-діджей Пеггі Гоу і студія дизайну Space Available розробили стільці з відсіком для вінілових платівок. Для створення використовували пластикове сміття, зібране з вулиць і водних шляхів Індонезії.

Пластик піддавали переробці для отримання HDPE (поліетилену високої щільності). На виготовлення одного стільця пішло близько 20 кг поліетилену.

Індонезія вважається одним із найбільших виробників пластикових відходів і займає друге місце за масштабами океанічного забруднення (після Китаю). У країні налічується 6,8 мільйона тонн пластикового сміття, тоді як переробці піддається лише 10% з них.

Засновник Space Available Деніел Мітчелл зазначає, що в Індонезії повсюди сміття, його багато і у водоймах. Люди позбуваються пластику різними способами. Хтось намагається його спалити, але багато хто викидає на вулиці. На думку Мітчелла, не можна звинувачувати людей у забрудненні навколишнього середовища, просто їм не вистачає підтримки і місць переробки.

Щоб допомогти зробити країну чистішою, минулого року з початком пандемії Деніел створив свою студію. Він також є креативним директором пляжного клубу та готелю в Балі і давно шукав способи залучення до проблеми забруднення пластиком. Мітчелл почав співпрацювати з Пеггі Гоу.

Гоу є першим південнокорейським діджеєм, який виступив у берлінському нічному клубі Berghain. Їй вдалося розробити незвичний дизайн стільця, залишивши під сидінням місце, де можна було б зберігати вінілові пластинки. Оригінальний візерунок на поверхні виходить завдяки закручуванню м'якого пластику. Листи обертаються до повного затвердіння матеріалу. Потім вони використовуються як матеріал, із якого фахівці виготовляють стільці.

Меблі збирається без клею, гвинтів або скоб. Сполучними стрижнями служать розплавлені пластикові обрізки. Такий спосіб дозволяє запустити безвідходне виробництво стільців. Окрім того, їх можна буде повторно переробляти.

На думку Мітчелла, необхідно заборонити одноразовий пластик, проте виконати це не так вже й просто. Поки що не знайдено реальну заміну пластику, і в багатьох країнах не готові відмовитися від такого звичного матеріалу.

Читайте далі:

Дизайнер поділився малюнком крісла з «пелюсток», яке «неможливо створити»

Першу в світі портативну колонку з відновленим старим акумулятором створили у Британії

Comments   

загрузка...