Субота, Жов 16, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Вежу в Арлі оздобили плитками з солі і водоростей, а також облицювали панелями із соняшника. ФОТОрепортаж

Четвер, 14 жовтня 2021 року

Фото: Adrian Deweerdt

Інноваційні природні матеріали використовували для внутрішньої обробки цієї вежі. Так, для обробки стін вестибюлів вибрали соляні панелі, а для обробки туалетів у будівлі стали в пригоді водорості. Зі стебел соняшнику були виготовлені звукоізоляційні панелі, якими облицювали бар.

Фото: Adrian Deweerdt

Усі ці незвичні матеріали було розроблено в «лабораторії кругового дизайну» Atelier Luma. Сировину для них використовували місцеву, таким чином підкресливши зв'язок будівлі з регіоном, у якому вона знаходиться.

Фото: Adrian Deweerdt

Щоб виготовити соляні панелі для облицювання, металеві сітки занурювали у воду в солончаках, які здавна використовувалися для видобування солі. Після занурення на сітці починають утворюватися соляні кристали, які через деякий час і формують панель. На все це йде близько двох тижнів. При цьому для виробництва цього облицювального матеріалу не потрібна електрика або паливо. Усю роботу виконують тільки сонце і повітря.

Фото: Adrian Deweerdt

Дуже ефективно використали і вирощений на місцевих полях соняшник. Зібране насіння пресували і отримали з нього біопаливо, яким опалюється будинок. А стебла та інші відходи не викидали, а використовували в якості природної сировини для виробництва звукоізоляційних панелей. Зрештою вийшов пористий матеріал, який трохи нагадує пробку і має хороші звукоізоляційні властивості. Він є альтернативою пінополістиролу та іншим штучним матеріалам, які часто використовуються для звукоізоляції та утеплення.

Фото: Adrian Deweerdt

А водорості знайшли своє застосування у виробництві різнобарвної облицювальної плитки. Ростуть ці водорості на тих же солончаках, і ростуть дуже швидко. Цікаво, що для зростання і розвитку вони споживають вуглекислий газ. Плитку з цієї природної сировини виробляють методом лиття під високим тиском, і зараз створено цілих 20 її колірних варіантів.

Фото: Adrian Deweerdt

Сьогодні туристи можуть оглянути унікальну вежу у французькому місті Арль, оскільки вона вже відкрита для відвідування. Будівля має не тільки вигадливу форму, але й незвичайне оздоблення екологічно чистими матеріалами, натхнення і сировину для створення яких дала сама природа.

Фото: Adrian Deweerdt

Читайте далі:

Житель Карибських островів робить з небезпечних водоростей папір

Канадський стартап дарує нове життя використаним паличкам для суші, роблячи з них меблі

Comments   

загрузка...