ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Лікар-дієтолог Ліза Рот Коллінз розповіла, скільки потрібно пити води і чому це так важливо для організму

Велика Епоха
Ваші суглоби, тканини та спинний мозок потребують води, щоб залишатися змащеними та забезпечувати захист від стресу. (oneinchpunch/Shutterstock)

Усі знають, що щодня треба пити вісім склянок води, але, на жаль, це підходить не для всіх, хоча це може бути гарним початком звички пити воду. За даними Національної академії наук, техніки та медицини США, чоловікам щодня потрібно близько 15,5 чашок рідини, а жінкам — 11,5 чашок.

Але, припустімо, що чоловік важить 68 кг, а жінка стільки ж. У цьому випадку їх потреба в рідині приблизно однакова. Тому маса тіла може бути корисним вирішальним фактором для кількості необхідної води.

Існує рекомендація на основі ваги — від 15 мл до 30 мл води на кожні 0, 45 кг ваги тіла. Для людини яка важить 68 кг, норма води становить приблизно від 2,2 л до 4,4 л на день, залежно від сухості клімату і рівня фізичної активності. Також необхідно враховувати такі фактори як: вік, активність, сухість клімату, стан здоров’я та кількість рідини яку ви отримуєте з їжі.

Чому вашому організму потрібна вода?

Наше тіло залежить від води. Воно використовує воду для багатьох процесів і функцій, про деякі ми, ймовірно, навіть не здогадуємося, доки щось в організмі піде не так. Ось кілька прикладів.

• Вироблення слини. Вода є основним компонентом слини, яка необхідна для здоров’я ротової порожнини та розщеплення їжі. Слина бере участь на початку вашого травного процесу і допомагає вашому організму знати, які травні ферменти надсилати.

• Витривалість. Достатнє зволоження організму впливає на фізичну витривалість і силу. Це особливо важливо для тих, хто фізично дуже активний, наприклад: спортсменів, будівельників, працівників дорожніх бригад та інших робітників з великим фізичним навантаженням.

• Температура тіла. Наше тіло постійно втрачає воду через сечовипускання, потовиділення та дихання. Коли ми пітніємо, волога охолоджує наше тіло, але нам потрібно компенсувати втрачену воду, щоб підтримувати стабільну температуру тіла. Якщо людина зневоднюється, вона може перегрітися, що призведе до підвищення температури тіла вище нормальної.

• Змащення. Наші суглоби, тканини та спинний мозок потребують води, щоб залишатися змащеними та забезпечувати захист від стресу.

• Здоров'я кишківнику. Вода необхідна для підтримки здоров’я кишкового тракту та запобігання запорів.

• Функція нирок. Необхідно пити достатню кількість води, щоб допомогти ниркам виконувати важливу функцію фільтрації токсинів та інших відходів через сечовипускання.

• Електролітний баланс. Наше тіло повинно підтримувати відносно стабільний рівень рідини у крові, навколо наших клітин і всередині наших клітин. Електроліти допомагають підтримувати водний і кислотно-лужний баланс у крові, а також критично важливі для функціонування м’язової нервової системи. Таким чином, споживання достатньої кількості води має важливе значення для електролітного балансу та здоров’я загалом. Занадто багато води може вимити електроліти з організму, тому правильний баланс є ключовим питанням.

• Втрата ваги. Пийте більше води під час тренувань і вибирайте продукти з високим вмістом поживних речовин, особливо з високим вмістом води, наприклад, фрукти та овочі, це допоможе скинути зайві кілограми. Вживання води перед їжею також допоможе зменшити споживання калорій.

• Поглинання поживних речовин. Вітаміни, мінерали та інші поживні речовини потребують води. Вона допомагає їм розчинитися і таким чином підготувати їх до використання організмом.

• Краща циркуляція. Вода є транспортним засобом, який переносить кисень і поживні речовини по всьому організму. В одному дослідженні, коли учасники випивали 0,5 л води, їх метаболізм збільшувався на 30 відсотків, що допомагає в схудненні. Це збільшення метаболізму триває близько 60 хвилин.

• Покращення роботи мозку. Якщо ми не п’ємо достатньо води, це може негативно вплинути на здатність зосереджуватися, запам’ятовувати та залишатися пильним, а також може навіть викликати головний біль.

• Допомога шкірі. Вживання достатньої кількості води допоможе зволожити шкіру і навіть сприятиме виробленню колагену. Вода є важливою частиною секрету, щоб наша шкіра виглядала молодою й пружною.

Чи можна випити забагато води?

Так, можна. Як правило, якщо ми споживаємо 1 літр або більше води протягом кількох годин, ми можемо відчути водне отруєння. Цей стан характеризується м’язовою слабкістю, головним болем, нудотою, блювотою, втомою та судомами. Нирки у здорових дорослих можуть виводити лише близько 1 літра води на годину. У літніх людей і дітей ця кількість виведення води за годину нижча.

Залишатися зволоженим — це більше, ніж пити достатню кількість води. Оскільки вода і рідини відіграють таку важливу роль у багатьох функціях і діяльності організму, нам потрібно звернути увагу на споживання води, а також на фізичну активність, температуру навколишнього середовища та свій вік.

Ліза Рот Коллінз є дієтологом у сфері комплексного харчування.

За матеріалами The Epoch Times USA