Субота, Січ 22, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Розроблено клей, який здатен зупиняти кровотечу за десяток секунд

Субота, 18 грудня 2021 року

Фото: Debbie Boyt/unsplash.com

Розробником інноваційного клею для запечатування ран став вчений-машинобудівник Хьюнву Юк. Випробування засобу на щурах дало приголомшливі результати. Пасту ввели в розріз на серці піддослідного щура, і вона змогла зупинити кровотечу і запечатати рану всього за 10 секунд. Новий клей може в рази краще витримувати руйнівний тиск в порівнянні зі схожими існуючими нині засобами.

Клей для запечатування ран, створений із сировини, видобутої з молюсків, відразу ж привернув увагу хірургів. Так, лікар Ханджай Ван назвав новий засіб неймовірним за своєю ефективністю. За словами хірурга, новий клей може бути вкрай корисним в екстремальній ситуації, коли необхідно терміново отримати контроль над кровотечею і зупинити її, уникнувши критичної втрати крові.

На думку кардіолога К. Набздіка, проблема згортання крові і зупинки кровотеч сьогодні дуже актуальна. Це пов'язано перш за все зі старінням населення, у результаті чого до лікарів потрапляє все більше пацієнтів з порушенням згортання крові.

Згідно зі статистикою, щорічно від втрати крові вмирає близько 1,9 млн осіб. За таких умов новий клей, який може неймовірно швидко закупорювати рани і зупиняти крововтрату, допоможе вирішити ту проблему, яку на сьогоднішній день не здатен вирішити жоден інший засіб для зупинки крові.

Розробник клею доктор Юк дотримується точки зору про те, що у природі вже є істоти, які успішно вирішили деякі проблеми виживання, актуальні і для людей. І якщо люди намагаються щось вилікувати або винайти, їм слід придивитися до існуючих у природі організмів, які, ймовірно, по-своєму і ефективно вже вирішують подібні проблеми. Такий підхід є дуже цікавим, і цілком можливо, він призведе до нових приголомшливих медичних відкриттів.

Читайте далі:

У Німеччині створили протиобростаючу фарбу для суден, безпечну для морських мешканців

В Австралії створили хірургічний клей MeTro, який «запечатує» рану всього за 60 секунд

Comments   

загрузка...