Вівторок, Січ 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Гігантський плавучий вітрогенератор встановлять у Норвегії (ФОТО)

Вівторок, 14 грудня 2021 року

Фото: Wind Catching Systems

У норвезькій компанії Wind Catching Systems почали проєктувати потужну плавучу вітряну електростанцію, яка буде здатна забезпечувати електрикою близько 80 тисяч будинків.

У конструкції передбачено понад 100 роторів, розташованих на каркасі. Її висота становить близько 300 метрів, і за цим показником вона може зрівнятися з Ейфелевою вежею.

Фото: Wind Catching Systems

Як кажуть представники компанії, тільки одна така установка зможе виробляти стільки ж електрики, скільки виробляють 5 найпотужніших сучасних плаваючих турбін. При цьому вартість електрики знизиться в 2 рази.

Сьогодні плаваючі турбіни вигідно відрізняються від стаціонарних, встановлених на мілководді. Адже вони можуть працювати там, де спостерігаються особливо сильні вітри, і використовувати їхню потужну енергію для вироблення електрики. Однак такі турбіни зазвичай мають дуже великі лопаті, які дозволяють установкам працювати тільки з тими вітрами, швидкість яких становить близько 11 метрів на секунду.

Фото: Wind Catching Systems

У компанії Wind Catching Systems сподіваються вирішити цю проблему, використавши в конструкції плавучої електростанції велику кількість невеликих турбін з лопатями, довжина яких не перевищує 15 метрів. Такі лопаті можуть обертатися швидше і здатні працювати з більш сильними вітрами, що дмуть зі швидкістю до 18 м на секунду. А це означає, що плавуча станція завдяки цьому зможе виробити більше електроенергії.

Щоправда, сьогодні вартість електроенергії, яка виробляється плаваючими турбінами, перевищує вартість електрики, отриманої за іншими технологіями з поновлюваних джерел. Це пояснюється тим, що сама установка такого устаткування і його обслуговування обходяться дорого. У норвезькій компанії вважають, що цього недоліку вдасться уникнути, якщо встановлювати відразу декілька роторів на одній платформі.

Фото: Wind Catching Systems

Розробники також говорять, що така установка зможе похвалитися тривалим терміном служби. А це також сприятиме здешевленню виробленої нею електроенергії.

Читайте далі:

Конструктори створили водяні турбіни, які не травмують рибу

Comments   

загрузка...