Субота, Січ 22, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Пристрій із запахом сонечок відлякуватиме шкідників на полях

Середа, 1 грудня 2021 року

Фото: Ante Hamersmit/unsplash.com

Серед засобів для захисту рослин тепер з'явився ще один — це дифузор, який поширює запахи, що відлякують комах-шкідників. Секрет відлякувального аромату полягає в тому, що його основою є речовини, які виробляються сонечками. Не всі знають, що ці милі жучки насправді є ненажерливими хижаками, що невтомно знищують попелиць (тлю). А саме тля є одним з найнебезпечніших ворогів фермерів, які займаються вирощуванням рослин.

Принцип дії дифузора вкрай простий. Він поширює запах виділень сонечка, завдяки чому комахи-шкідники отримують сигнал про наближення хижака. Спрацьовує інстинкт самозбереження, і шкідники залишають зону дії дифузора.

Створенню нового дифузора передували дослідження. В результаті з'ясувалося, що тля, яка відчуває поблизу характерний запах сонечок, намагається забратися подалі від джерела цього запаху і таким чином врятувати своє життя. Також встановлено, що цей запах змушує шкідників припинити розмноження і почати відрощувати крила, щоб полетіти подалі від можливої ​​загрози. Така поведінка попелиць, спровокована дифузором, тільки на руку фермерам.

Цей винахід цінний перш за все тим, що дасть фермерам можливість частково або повністю відмовитися від різноманітних хімічних препаратів, які традиційно використовуються для знищення тлі. Це позитивно позначиться і на якості врожаю, і на стані ґрунту, який завдяки використанню дифузора буде менше забруднюватися інсектицидами.

До того ж, використовуючи дифузор замість звичайних засобів для знищення попелиці, можна буде знизити витрати праці на полях, адже не потрібно буде обприскувати рослини з використанням спеціальної техніки. Слід врахувати й те, що з часом шкідники можуть ставати стійкими до отрути, а от специфічного запаху сонечок вони, імовірно, будуть боятися завжди.

Читайте далі:

Власник ферми в Орегоні (США) використовує лазери для боротьби з пташиним лихом

Качки замість пестицидів: як древній вид фермерства допомагає сучасним господарствам

Comments   

загрузка...