Неділя, Лип 3, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Окуляри з традиційними елементами надрукували в Японії з касторової олії (ФОТО)

П'ятниця, 10 грудня 2021 року

Японський архітектор Кенго Кума спільно з відомим брендом Vava створив незвичайні моделі сонцезахисних окулярів. Капсульна колекція була надрукована на 3D-принтері з рослини рицина.

Фото: Kengo Kuma/Vava

Під час виготовлення матеріалу для окулярів використовувалася рицинова олія. З її допомогою отримали необхідний термопластичний полімер (поліамід 11). Він дуже міцний і стійкий до тривалого впливу сонця, а також може набувати будь-якої складної форми.

Для створення оправи використовувався спосіб сплаву частинок полімеру разом, що називається селективним лазерним спіканням (SLS). Крім того, окремо формували кожен її шар.

Фото: Kengo Kuma/Vava

У роботі архітектор прагне відтворити традиції своєї країни і гармонійно представити їх сучасному світу.

Модель CL0015 — це окуляри округлої форми із плетеною оправою і перемичкою. Їхній дизайн заснований на візерунках тканини. Кенго Кума вважає, що «створення архітектури — це, по суті, процес ткацтва».

Дизайн оправи моделі CL0013 є посиланням на японську стародавню архітектуру. Він відтворює метод, який використовується в дерев'яних будівлях, коли складні конструкції збираються за нескладною схемою, заснованою на перетинах і кутах.

Фото: Kengo Kuma/Vava

Спочатку Кенго представив команді свої ескізи, а потім під час розробки технічних креслень враховувалися точки зору різних сторін. Кінцевою метою було створити моделі, що відображають прагнення Куми і Vava.

Проєкти Кенго Кума відомі у всьому світі. У 1990 році він заснував фірму Kengo Kuma Associates. Архітектор проєктував Олімпійський стадіон в Токіо, а також вигнуту бібліотеку в Норвегії.

Сьогодні багато виробників прагнуть випускати екологічно чисту продукцію. Наприклад, австрійська компанія Rolf також застосувала касторові боби для створення окулярів. Їхня колекція на рослинній основі, яка не містить гвинтів, отримала в 2020 році декілька дизайнерських нагород.

Читайте далі:

Тепер з обгортки KitKat можна скласти журавлика