Вівторок, Січ 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Спритний гусеничний робот збиратиме сміття на океанських узбережжях (ВІДЕО)

Понеділок, 6 грудня 2021 року

Фото: 4ocean

Компанія Polaru Marine розробила для американської організації 4ocean нового робота під назвою BeBot. Він покликаний полегшити процес збору сміття на пляжі, при цьому будучи в цій роботі гідною заміною людям, які займаються цим вручну.

Фото: 4ocean

У порівнянні з ручним збором сміття новий робот робить це приблизно у 20-30 разів ефективніше. Він просіює пісок, у якому є шматочки пластику, гуми тощо, таким чином роблячи пляжі чистішими. Актуальність цього винаходу важко переоцінити, адже сьогодні природа страждає від забруднення, яке особливо шкодить морській фауні і флорі.

Робот вийшов швидким і маневреним, що вигідно відрізняє його від інших машин, також розроблених для очищення пляжного піску. Для роботи йому не потрібен газ або рідке паливо — робот споживає електрику, отриману в результаті перетворення сонячної енергії.

Фото: 4ocean

Для просіювання піску в ньому використовуються решітки, здатні затримувати навіть невеликі шматочки пластику. Пересування забезпечується наявністю трикутних гусениць, які не залишають глибокого сліду на піску і таким чином не порушують середовище проживання тварин, які мешкають поруч із водою.

Розробники подбали про те, щоб гусениці робота на давали великого тиску на пляжний пісок. До прикладу, якщо в піску будуть знаходитися яйця, відкладені морськими черепахами, машина не розчавить їх. Тобто новий робот не тільки допомагатиме підтримувати берегову зону в чистоті, але і не зашкодить природі, працюючи дуже акуратно.

Фото: 4ocean

Всього за годину робот може очистити до 3 квадратних кілометрів пляжу, позбавивши його від шматочків пластику та іншого сміття, винесеного хвилями або ж залишеного людьми.

BeBot оснащений дистанційним керуванням. Максимальна відстань, на якій можна управляти роботом, становить 290 метрів. Цього цілком достатньо для ефективної роботи.

Компанія, команда якої розробила робота-сміттяра, також спеціалізується на конструюванні алюмінієвих причалів і плавучих сонячних батарей.

Читайте далі:

"Побратими" Містера Сміттєвого колеса незабаром будуть спущені на воду

Comments   

загрузка...