Середа, Тра 25, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Facebook назвали найгіршою компанією 2021 року, згідно з опитуванням Yahoo Finance

Понеділок, 20 грудня 2021 року
Генеральний директор Facebook Марк Цукерберг дає дистанційні свідчення у підкомітеті Палати представників з антимонопольного законодавства на Капітолійському пагорбі у Вашингтоні, округ Колумбія, 29 липня 2020 року. (Mandel Ngan-Pool via Getty Images)

Meta Platforms, раніше відома як Facebook, була оголошена "найгіршою компанією 2021 року" за результатами опитування громадської думки, проведеного Yahoo Finance.

В опитуванні, яке проводилося серед 1541 читача, Facebook отримав 8% від загальної кількості голосів за цю принизливу нагороду.

Респонденти різко розділилися у своїх оцінках технологічної компанії та висловили протилежні думки, щоб пояснити свою зневагу. Консерватори та дисиденти висловили невдоволення технологічною компанією. Вони звинувачують Facebook у тому, що він застосовує надто жорстку цензуру та дискримінує їхні погляди. З іншого боку, прогресисти регулярно повідомляють, що Facebook недостатньо далеко заходить у своїх зусиллях викорінення того, що вони сприймають як дезінформацію. Багато хто вважає, що платформа недостатньо пригнічує скептичні погляди на вірусну пандемію COVID-19 та президентські вибори у США 2020 року.

У вересні минулого року Facebook став об'єктом масштабного розслідування під назвою «Досьє Facebook», заснованого на внутрішніх документах, що просочилися через викривача Френсіса Хаугена і згодом опубліковані в Wall Street Journal. Більшість галасу навколо витоків була присвячена впливу Instagram (дочірньої компанії Meta) на дівчаток-підлітків і передбачуваній байдужості компанії до цього питання. Під час цих розслідувань виник широкий спектр проблем, зокрема Хауген стверджував, що радикалізуюча сила Facebook сприяла геноциду в М'янмі та Ефіопії.

Протягом кількох років компанія також перебуває під пильною увагою антимонопольних органів. Минулого року Федеральна торгова комісія та генеральні прокурори 48 штатів подали до суду на Facebook за нібито порушення антимонопольного законодавства. Але ця конкретна вимога була відхилена через відсутність законних підстав. Проте позов досі перебуває на розгляді, а суд розглядає можливість повного припинення справи.

Можливо, саме через цей негативний розголос у жовтні минулого року група Facebook була перейменована на «Мета». Нова назва збігається з тим, що Марк Цукерберг все більше уваги приділяє розвитку «метавсесвіту» (слово, що означає «мета» + «всесвіт»). Ідея метавсесвіту полягає у створенні майбутньої версії Інтернету, де віртуальні простори доступні через 3D-взаємодію. Запропонована Facebook метаверсія не менш суперечлива. Критики використовують широкий спектр застережень щодо проєкту. Для консервативних людей це смішно, а для скептичніших — це антиутопічна технологія.

Попри це, ціна акцій Meta за останній рік зросла на 22%, що трохи менше, ніж індекс S&P, але інвестори далекі від кризи. З чисто фінансової точки зору, Meta знаходиться в кращому становищі, ніж група, що посіла передостаннє місце в опитуванні Yahoo Finance, а саме Alibaba. Після бурхливого року переслідувань з боку Комуністичної партії Китаю ціна акцій китайського гіганта онлайн-рітейлу впала більш ніж на 50%.

З моменту свого створення Facebook викликав безліч суперечок, але це не завадило стати інформаційним гігантом. Тому незрозуміло, чи надасть ця негативна реклама значний стримуючий ефект на групу, яка залишається лідером у сфері соціальних мереж, попри весь галас, який вона отримала.

Meta Platforms не відповіла на прохання про коментарі.

За матеріалами Epoch Times Europe Fr