ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Батьки підлітка, який вчинив стрілянину в Мічигані предстали перед судом

Велика Епоха
15-річний Ітан Роберт Крамблі, якого звинувачують у вбивстві першого ступеня вогнепальною зброєю в середній школі. Фотографію зроблено у в'язниці округу Окленд у м. Понтіак штату Мічиган 1 грудня 2021 року. Справа його батьки Дженніфер Лінн Крамблі та Джеймс Роберт Крамблі, взяті під варту 3 грудня 2021 року. (Департамет округу Окленд/Handout via Reuters)

Батьки шкільного стрільця з Мічигану Ітана Крамблі постали перед судом у вівторок, як їм було пред'явлено звинувачення у ненавмисному вбивстві.

Діти не можуть легально придбати зброю. Її приносять додому дорослі, і допитливі чи неслухняні діти можуть отримати доступ до вогнепальної зброї. То хто ж винен, коли підліток знаходить та за допомогою неї чинить масове вбивство, як це нещодавно зробив 15-річний Ітан Крамблі в Оксфорді Мічигана?

Закон цього штату забороняє особам до 21 року купувати вогнепальну зброю або володіти нею. Продавець магазину, в якому батько Ітана Джеймс Крамблі купив дев'ятикаліберний напівавтоматичний пістолет марки Sig Sauer SP, підтвердив, що під час покупки поряд з батьком був хлопчик. Мати Ітана Дженніфер виклала фотографію у соцмережі, де вони на стрільбищі. Під постом напис: «День мами та сина, випробування його нового різдвяного подарунка». Пізніше батьки зізналися, що зберігали пістолет у незачиненому ящику тумбочки біля ліжка.

Вчителька, виявивши, що Ітан купує патрони через свій телефон, відправила голосове повідомлення про це його мамі. Дженніфер на нього не відповіла, а синові написала: «Ха-ха. Я не серджуся на тебе. Навчись не попадатися».

Хіба вам не було б цікаво хоча б поговорити з вчителем?

Наступного дня — за кілька годин до фатальної події — батьків із сином викликали до школи, щоб обговорити тривожний малюнок, який намалював школяр. Ітан зобразив пістолет, закривавлену постать з вогнепальними пораненнями і слова, що леденять душу: «Кров повсюди. Думки не припиняються. Допоможіть мені» та «Світ мертвий».

Попри тривожні сигнали, Крамблі приховували, що тільки-но купили синові пістолет за $570, розміром 7 1/2 на 5 1/2 дюймів (19,50х13,97 см), який Ітан легко сховав у рюкзаку. Ніхто не потрудився обшукати хлопчика щодо зброї, а батьки, як сказав інспектор, «навідріз відмовилися» забрати сина додому. Адміністрація школи, яка відповідальна за безпеку учнів, призначила психологічне консультування та сказала Ітану повернутися до класу. А через кілька годин до служби екстреної допомоги надійшли перші дзвінки.

Розмахуючи своїм різдвяним подарунком, Ітан випустив 30 куль, вбивши чотирьох однокласників і поранивши ще семеро школярів.

Виявляється, батьки деяких учнів Оксфордської середньої школи дозволили своїм дітям залишитися вдома того дня, бо їхній однокласник опублікував в Інтернеті «зворотний відлік» та інші «дуже страшні речі». Проте, за словами шерифа, ані батьки, ані керівництво школи жодного разу не зв'язалися з його департаментом. Слідчі надто пізно виявили повідомлення Ітана про смертоносні наміри у його відеороликах та щоденнику.

Чому ніхто з дорослих не звернувся до правоохоронних органів? Я впевнена, що результат шкільних зборів був би зовсім іншим, якби у ньому запропонували взяти участь представникам правоохоронних органів. Побачивши малюнок, поліцейський, напевно, запитав би: «Чи є в будинку зброя?» Помічник шерифа, швидше за все, наполіг би на тому, щоб хлопчика забрали додому як запобіжний захід.

Коли з'явилася новина про шаленого стрільця в Оксфордській школі, Дженніфер одразу ж написала синові: «Ітане, не роби цього». Його батько побіг додому перевірити пістолета. Виявивши, що він зник, зателефонував до служби порятунку 911 та сказав, «я боюсь, що стріляв мій син». Це говорить про те, що батьки знали про нестійкий психічний стан сина. Інакше чому вони відразу ж припустили найгірше?

Ітану винесли звинувачення у тероризмі та навмисному вбивстві першого ступеня. Його судитимуть як дорослого.

Батьків Ітана звинуватили у ненавмисному вбивстві ― це рідкісний, але не безпрецедентний випадок. Закон штату Мічиган допускає судове переслідування будь-кого, хто, на думку влади, спровокував виникнення ситуації, що спричинила заподіяння шкоди або смерті.

Всі троє Крамблі утримуються в одній в'язниці, і звільнення під заставу малоймовірно. Батьків оголосили у розшук після того, як вони не з'явилися до суду у зазначену дату. Їх затримали, коли вони ховалися в комерційній будівлі неподалік від американо-канадського кордону з 4000 доларами готівкою.

Цікаво, чи переконає розумний адвокат, який захищає інтереси юного Ітана, врятувати себе, виступивши проти своїх батьків: звинуватити їх у тому, що вони незаконно надали йому доступ до знаряддя вбивства, адже батько й мати знали або мали знати про нестійкий душевний стан сина.

Батьки мають бути відповідальними. Якщо ваша дитина боїться ходити до школи, повідомте про це правоохоронні органи. І, будь ласка, тримайте свою зброю під замком.

За матеріалами The Epoch Times USA