Вівторок, Січ 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Інфляція на Кубі перевищить 70 відсотків — міністр економіки

Четвер, 23 грудня 2021 року

Кубинська жінка з мобільного телефону. (YAMIL LAGE/AFP via Getty Images)

Очікується, що до кінця року інфляція на Кубі досягне 70 відсотків — це один із найвищих показників інфляції у світі. «Очевидно, що його країна перевищить 70-відсотковий поріг», заявив у вівторок у парламенті міністр економіки Алехандро Хіль. Проте ситуація «не порівнянна з жодною іншою країною, тому що вона навмисна», наголосив він. Це «астрономічна» інфляція, «але зарплати також зросли».

Куба проводить валютну реформу, внаслідок якої дві валюти перетворяться на одну. У ході переходу на нову систему зарплати буде поступово збільшено загалом на 450 відсотків. На початку року уряд підвищив ціни на 44 відсотки. Водночас він підвищив рівень заробітної плати. Якщо у січні мінімальна зарплата становила 2 100 песо на місяць, то до кінця року вона стала майже вдвічі вищою — 3 934 песо (145 євро).

Гіл сказав, що інфляція також викликана зовнішніми факторами, пов'язаними з пандемією коронавірусу та економічним ембарго США щодо острівної держави. Він сподівається, що наступного року економічне зростання повернеться до чотирьох відсотків. Цього року економіка соціалістичної країни зросла лише на два відсотки, що становить третину від запланованого зростання, яке Гіл також пояснює економічними санкціями.

На початку року Куба реформувала свою двовалютну систему. Конвертований песо, який був прив'язаний до долара США за курсом 1:1, було скасовано. З того часу кубинське песо, яким уряд раніше виплачував, зокрема зарплату, став єдиним платіжним засобом на Карибському острові.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH

Comments   

загрузка...